امروز : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷

live

آزمایش موشک فوق پیشرفته  کره شمالی

کره شمالی یک بار دیگر به دلیل تحریم های ناعادلانه آمریکا یک سلاح فنی بسیار پیشرفته و فوق مدرن را آزمایش کرد.

ویبره_اخبار بین الملل

اگرچه حدود یک سال از آزمایش تسلیحات پیشرفته از جمله آزمایش های اتمی و موشک بالستیک خودداری کرده بود ولی به دلیل عدم پایبندی آمریکا به توافق سنگاپور و کاهش نیافتن تحریم های پیونگ یانگ، بار دیگر به برنامه های نظامی روی آورده است اقدامی که کارشناسان معتقدند حرکت در این مسیر می تواند باعث تیرگی بیشتر مناسبات طرفین و تشدید تنش ها در شبه جزیره کره شود.

رزمایش دو هفته ای دریایی آمریکا و کره جنوبی در شبه جزیره کره، لغو دیدار مقامات آمریکا و کره شمالی در ماه جاری میلادی در نیویورک، نا مشخص بودن تاریخ دیدار دوم سران دو کشور، در کنار آزمایش اسلحه تاکتیکی جدید کره شمالی، نوید یک شرایط مطلوب و مسالمت آمیز را در شبه جزیره کره نمی دهد و این منطقه یک بار دیگر به سمت تنش هایی پیش می رود که هر از چند گاهی فروکش می کند و باز اوج می گیرد.

موضوع شبه جزیره کره یک معضل بسیار جدی با قواعدی پیچیده است و هر بار که طرفین خواستار حل و فصل موضوع شده اند به یک دور تسلسل باطل برخورد کرده اند و همواره به این نتیجه رسیده اند که به این شکل کاری از پیش نمی رود.
روابط آمریکا و کره شمالی که به نظر می رسد با دیدار نخست سران دوکشور در نیمه اول سال جاری میلادی در سنگاپور به سمت مطلوبی پیش می رفت خیلی زود تیره شد کره شمالی دیدار مقام هایش با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا را لغو کرد به طوری که هنوز دیدار دوم رهبران دو کشور برای سال آینده میلادی هم در ابهام است.

با این حساب کره شمالی می کوشد تا آمریکا را در یک انزوای جهانی قرار دهد و این موضوع را به اثبات برساند که اگر تحریم های واشنگتن و فشارهای نظامی و اقتصادی این کشور نباشد می توان برای حل مسایل منطقه به نتیجه رسید و برای این منظور لازم است در کنار دو کره ، کشورهای دیگر جهان نیز به دنبال برقراری صلح دایمی در شبه جزیره کره باشند.

منبع: ایرنانظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :