امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

live

آشنایی با روش های خلاصی از تعریق زیاد

ویبره – پزشکی و سلامت(عوامل و شناخت بیماری): تعریق زیاد می تواند ناشی از نوعی اختلال در سیستم ایمنی در بدن بوجود بیاید. این عارضه می تواند به صورت ارثی در افراد ایجاد شود. برخی روش های درمانی برای رفع تعریق زیاد وجود دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید.

یک متخصص پوست گفت: هنوز علت تعریق زیاد موضعی مشخص نیست و برای درمان آن از شیوه‌های دارویی و غیر دارویی استفاده می‌شود.

دکترامیرهوشنگ احسانی درباره تعریق زیاد با بیان اینکه تعریق زیاد می‌تواند به صورت موضعی بوده یا کل پوست بدن را درگیر کند، گفت: اگر تعریق مربوط به کل بدن باشد مسائلی مانند پرکاری تیروئید وبرخی بیماری‌های مغری می‌تواند منشا آن باشد که پرکاری تیروئید شایع‌تر است.

وی ادامه داد: تعریق موضعی در میان مردم شایع‌تر است، مانند تعریق زیاد در کشاله‌های ران یا زیر بغل که باعث می‌شود زندگی برای فرد سخت شود، اگر این تعریق در ناحیه زیر بغل باشد لباس‌های فرد را خراب می‌کند، همچنین تعریق زیاد در کشاله ران و زیربغل موجب بدبویی بدن می‌شود.

آشنایی با روش های خلاصی از تعریق زیاد

این متخصص پوست با بیان اینک علت دقیق تعریق زیاد یا (هایپرهیدروزیس) دقیقا مشخص نیست، اظهار کرد:علت تعریق زیاد در دست و پا و زیربغل می‌تواند به دلیل افزایش فعالیت اعصاب سمپایتیک این نواحی باشد،‌ همچنین این حالت می‌توانند به دلایل ارثی یا خانوادگی رخ دهد.

وی خاطرنشان کرد: درمان تعریق زیاد می‌تواند دارویی باشد مصرف ترکیبات آلمینیوم کلراید و می‌تواند استفاده از ترکیبات غیردارویی باشد مثل تزریق آمپول بوتاکس یا استفاده از دستگاهی به نام یونتوفروزیس.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه گاهی برای درمان تعریق زیاد از روش جراحی استفاده می‌شود، عنوان کرد: این جراحی سمپاتکتومی آندوسکوپیک نام دارد که طی آن به صورت بسته، اعصاب سمپاتیک تخریب می‌شود.

وی آغشته کردن پوست به حنا برای کاهش تعریق را بی‌تاثیر خواند و افزود: تعریق زیاد در زنان و مردان تفاوتی نمی‌کند و ابتلا به این مشکل نیز با سن ارتباطی ندارد.

احسانی درباره اسپری‌های خوش‌بو کننده نیزگفت: این اسپری‌ها حاوی ترکیبات آلمینیوم کلراید هستند که به صورت موقت عرق را کاهش می‌دهند و مصرف آنها عارضه‌ای به دنبال ندارد.

آشنایی با روش های خلاصی از تعریق زیاد

منبع : hidoctor.irنظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط