امروز : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷

live

آموزش تهیه کالزونه مرغ و پنیر

آموزش تهیه کالزونه مرغ و پنیر

ویبره – آشپزی و تغذیه : آموزش تهیه کالزونه مرغ و پنیر

مواد لازم :

خمیر پیتزا ۴۵۰ گرم
پنیر ریکوتا ۱/۲ فنجان
پنیر پارمزان رنده شده ۱/۲ فنجان
سیر رنده یا ریز خرد شده ۳ حبه
پیازچه خرد شده ۲ قاشق غذاخوری
مرغ پخته و خرد شده ۲ فنجان
پنیر موزارلا رنده شده ۱ فنجان
کره آب شده ۲ قاشق غذاخوری
سس مارینارا برای سرو

کالزونه نوعی غذای ایتالیایی است که با خمیر پیتزا تهیه می شود و به نوعی یک پیتزای تا شده محسوب می شود. داخل کالزونه را می توان با ترکیبات مختلف پیتزا پر کرد. در این دستور پخت با کالزونه مرغ پنیری آشنا می شویم. این کالزونه خوشمزه را همراه با سس مارینارا نوش جان کنید و از طعم پنیری آن لذت ببرید.

طرز تهیه:

فر را روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد قرار دهید. کف یک سینی فر کاغذ روغنی بیندازید. سطح کارتان کمی آرد بپاشید. خمیر پیتزا را به ۴ بخش تقسیم کنید، سپس هر تکه را با وردنه باز کنید و بصورت دایره هایی با قطر حدودا ۱۷ سانتیمتر دربیاورید.

آموزش تهیه کالزونه مرغ و پنیر

پنیر ریکوتا، ۱/۴ فنجان پنیر پارمزان، سیر رنده شده، پیازچه خرد شده، ۱/۴ قاشق چایخوری نمک و ۱/۴ قاشق چایخوری فلفل را در کاسه ای بریزید و با هم مخلوط کنید. مرغ پخته و خرد شده را اضافه کنید و با مواد ترکیب کنید.

آموزش تهیه کالزونه مرغ و پنیر

۱/۴ مواد را روی نصف یکی از خمیرها بریزید و با فاصله ۱-۲ سانتی از لبه ها پخش کنید. پنیر موزارلا را روی مواد بریزید. طرف دیگر خمیر را روی مواد تا کنید تا یک نیم دایره بوجود بیاید. سپس با دست لبه های خمیر را بپیچانید تا لبه ها کاملا مهر و موم شوند.

آموزش تهیه کالزونه مرغ و پنیر

به همین ترتیب سه خمیر دیگر را نیز آماده کنید. کالزونه ها را با فاصله داخل سینی فر قرار دهید. با برس کمی کره آب شده روی آن ها بمالید، سپس باقیمانده پنیر پارمزان را روی آن ها بپاشید.

سینی فر را به مدت ۱۵ دقیقه داخل فری که از قبل گرم شده قرار دهید تا پنیر آب شود و روی کالزونه ها برشته و طلایی شود. کالزونه ها را خارج کنید و همراه با سس مارینارا نوش جان کنید.

 

آموزش تهیه کالزونه مرغ و پنیرنظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :