امروز : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

live

آموزش طرز تهیه خورش ریواس

آموزش طرز تهیه خورش ریواس

ویبره – آشپزی و تغذیه ( خورش ریواس ): اول پیازها را پوست كنده، بعد از شستن ریز خرد كنید. سپس در یك قابلمه مناسب مقداری روغن بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا داغ شود.

پس از آن، پیاز را اضافه كنید و تفت دهید تا طلایی رنگ شود.گوشت را بشویید و به صورت قیمه ای خرد كنید، سپس به پیاز داغ اضافه كرده، همراه با آن تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر كند. حالا ۲ تا ۳ لیوان آب جوش به مخلوط گوشت و پیاز اضافه كنید، در ظرف را بگذارید و تا پخت كامل گوشت روی حرارت متوسط اجاق گاز صبر كنید.

در این فاصله ریواس ها را پوست كنده، بعد از شستن به قطعات ۳ سانتی‌متری یا به اندازه ۲ بند انگشت خرد كنید. از طرفی دیگر نعنا و جعفری تازه را نیز پاک كرده، بعد از شستن، ریز خرد كنید.

حالا در یك تابه كوچك، مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود، سپس نعنا و جعفری خرد شده را داخل روغن بریزید و تفت دهید.مقدار نعنا نباید خیلی زیاد باشد زیرا باعث تلخ شدن خورش می‌شود.

بعد از آنكه گوشت پخت، ابتدا نعنا و جعفری سرخ شده را اضافه كنید بعد از آن ریواس را همراه شكر، نمك و فلفل اضافه كنید و ۱۰ دقیقه دیگر حرارت دهید.

زمان جوشیدن خورش بعد از اضافه كردن ریواس نباید زیاد باشد چون ریواس به سرعت له می‌شه. با توجه به اینكه ریواس طعم ترشی دارد، اگر خورش را با همین میزان ترشی دوست دارید، لازم نیست شكر اضافه كنید.

آموزش طرز تهیه خورش ریواسنظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط