امروز : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷

live

آموزش طرز تهیه رول دارچین

آموزش طرز تهیه رول دارچین

ویبره – آشپزی و تغذیه ( رول دارچین ):

مواد لازم برای تهیه خمیر:

شیر ١٣٠ گرم

تخم مرغ یک عدد در حدود ٥٠ گرم

مایه خمیر ١ قاشق غذاخوری

کره نرم شده در دمای محیط ٨٥ گرم

شکر ٥٠ گرم

نمک ٥ گرم

آرد سفید ۵۰۰ گرم

مواد لازم برای داخل رول ها:

شکر قهوه ای ١٢٠ گرم

پودر دارچین ۱ قاشق غذاخوری

کره نرم شده ٤٥ گرم

نمک نوک انگشت

آموزش طرز تهیه رول دارچین

طرز تهیه:

۳۰ گرم از شیر را کمی گرم میکنیم تا ولرم شود سپس مایه خمیر،شکر ونمک را در آن ریخته درب ظرف را میگذاریم تا عمل بیآید.مابقی شیر و تخم مرغ رو با هم مخلوط می کنیم.

آرد ومخلوط مایه خمیر رو داخل ظرفی ریخته و مخلوط می کنیم.حالا مخلوط شیر و تخم مرغ رو به اون اضافه کرده و مواد رو با هم مخلوط کرده و برای حدودا ٢ دقیقه ورز می دیم تا خمیر مانند بشه البته خمیر تو این مرحله حالت لاستیکی داره.

بعد کره رو اضافه کرده و اگه از دست استفاده می کردیم روی میز کار به مدت ١٥- ١٠ دقیقه مرتب خمیر با قسمت گوشتی کف دستمون ورز داده و خمیر رو به جلو و عقب می بریم تا یک خمیر لطیف و قابل انعطاف و نسبتاً براقی بدست بیاریم.

اگه احیاناً خمیر به دست می چسبید می تونین از یکی دوقاشق آرد کمک بگیرین.حالا خمیر رو داخل ظرفی که با کره چرب کرده ایم به مدت یک ساعت تا یک ساعت و نیم قرار می دیم تا حجمش دوبرابر بشه.

بعد شکر قهوه ای نمک و دارچین رو با هم مخلوط کرده و کنار می گذاریم. یه قالب ٢٠ × ٢٠ رو هم کاغذ روغنی انداخته و آماده می گذاریم.

حالا فر رو روی ١٨٠ درجه سانتی گراد تنظیم می کنیم. خمیر رو آروم با دست فشار می دیم و روی سطح کار به اندازه یه مستطیل ٤٥ × ١٧ پهن می کنیم. مقدار کره ای که در مواد لازم گفته شده رو با برس کاملا روی سطح خمیر پهن می کنیم و مخلوط دارچین و شکر قهوه ای رو کاملا روی اون پخش می کنیم.

حالا خیلی ملایم پودر دارچینی مون رو با قاشق روی خمیر پِرِس می کنیم. و خمیر رو از سمت درازا رول می کنیم.و از وسط به دو نیم تقسیم میکنیم و مثل گیس میپیچیم و به مدت حدودا یکساعت در دمای محیط قرار می دیم تا تقریبا دوبرابر بشه. نهایتا به مدت ٣٠ -٢٥ دقیقه در فر از پیش گرم شده قرار می دیم تا بپزه.

آموزش طرز تهیه رول دارچیننظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :