امروز : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷

live

آموزش طرز تهیه شورمزه_کولیچه

آموزش طرز تهیه شورمزه_کولیچه

ویبره – آشپزی و تغذیه ( شورمزه_کولیچه ): نخود را یک شب و چندبار آبش را عوض می کنید. بعد پیاز داغ فراوان با زردچوبه درست می کنیم و نخود را به آن اضافه می کنیم و با آب قلم(من نریختم) و گرد لیمو و نمک و فلفل می پزیم.موقع سرو، آبلیمو و فلفل می زنیم. خمیر نان لواش را به تکه های کوچک تقسیم می کنیم. بعد با وردنه پهن و گرد می کنیم .

روغن را توی یک ماهیتابه ی گود ، داغ می کنیم .خمیر را داخل روغن می گذاریم و بلافاصله برمیگردانیم وقتی که شروع به حباب زدن کرد، برعکس میکنیم تا طرف دیگرش را سرخ کنیم زیاد سرخ نشود تاخمیر سفت نشود. باید خمیر را تا می توانید نازک کنید.

خمیر نان لواش:

شیر ۳پیمانه

روغن ۱پیمانه

خمیر مایه ۱قاشق مرباخوری

شکر ۱قاشق مرباخوری

نمک ۱قاشق مرباخوری

آب ولرم نصف پیمانه

طرز تهیه خمیر نان لواش:

اول خمیرمایه و شکر را در نصف لیوان اب ولرم میریزیم و در محیط اشپزخونه بمدت ده دقیقه میزاریم تا عمل بیاید.(وقتی حباب روی اب امد نشانه ی عمل امدن خمیر مایه است.جای خمیر مایه زیاد گرم نباشد تا بوی ترشیدگی نگیرد).

شیر را کمی گرم میکنیم و روغن و نمک و خمیر مایه عمل امده را به ان اضافه میکنیم . ارد را الک کرده و کم کم به مواد مایع اضافه میکنیم (ارد را تاجایی اضافه میکنیم که خمیر به دست نچسبد)خمیر را با کف دست خوب ورز میدهیم بمدت ده دقیقه (یا صد مرتبه خمیر را به صفحه کار بکوبید).

خمیر اماده را بمدت دو ساعت در ظرف چرب شده استراحت میدهیم تا عمل بیاید. بعد از عمل امدن چونه های کوچکی را میگیریم و بازهم ده دقیقه دیگر استراحت میدهیم و سپس با وردنه باز میکنیم. یه راه تنبلانه هم داره که میتونید برید نانوایی محله یه چونه خمیر بخرید سرخ کنید که دیشب بنده همین کارو کردم.

آموزش طرز تهیه شورمزه_کولیچهنظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط