امروز : دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷

live

آموزش طرز تهیه ماکارون حلوا

آموزش طرز تهیه ماکارون حلوا

ویبره – آشپزی و تغذیه ( ماکارون حلوا ):

مواد لازم:

پودر بادام الک ریز شده ۶۵ گرم
پودر شکر ۸۰ گرم
سفیده تخم مرغ ۵۰ گرم
شکر دانه ریز ۴۰ گرم
رنگ زرد پودری یا ژله ای یک تا دو قطره
پودر زعفران یک دوم قاشق چایخوری
حلوا به میزان لازم

طرز تهیه:

به جرأت می توان گفت حساس ترین و پُرقِلق ترین بیسکوئیت، ماکارون است. مراحل تهیه آن به ظاهر ساده است ولی همه مراحل آن بسیار حیاتی و مهم است. در اینجا دستور تهیه ماکارون فرانسوی را ارائه می دهم.

تهیه آرد بادام مرحله مهمی در تهیه ماکارون می باشد. بهتر است پودر بادام را به صورت آماده از بیرون تهیه کنید. اگر می خواهید خودتان در منزل آرد بادام تهیه کنید، بهتر است از خلال یا پرک بادام کاملا خشک استفاده کنید.

حدود ۸۰ تا ۹۰ گرم خلال بادام را به مدت یک ساعت در فریزر قرار دهید تا کاملا یخ بزند. این کار باعث می شود بادام هنگام آسیاب شدن کمتر به روغن بیوفتد. سپس آنها را در دستگاه آسیاب ریخته و پالس بزنید.

به این معنی که چند ثانیه دستگاه را روشن کنید و بلافاصله متوقف کنید چند بار این کار را تکرار کنید و در این بین گاهی در دستگاه را باز کرده و با قاشق هم بزنید. مراقب باشید طولانی نشود وگرنه بادام به روغن می افتد. سپس الک ریز کنید.

سعی نکنید با دست فشار بیاورید فقط با حرکت الک، بادام را از آن عبور دهید. مابقی خرده بادامهایی که داخل الک مانده را داخل دستگاه نریزید و کنار بگذارید. به همین ترتیب مابقی خلال ها را هم پودر کنید. ۶۵ گرم از پودر بادام هایی که تهیه کردید را وزن کنید، ۸۰ گرم پودر قند یا شکر را با پودر بادام مخلوط کنید و دوباره الک کنید.

۴۰ گرم شکر را وزن کنید و اگر دانه درشت است حتما داخل آسیاب چند ثانیه پالس بزنید تا دانه ریز شود. ترجیحا سفیده تخم مرغ را از یکی دو شب قبل در ظرف شیشه ای بسیار تمیز ریخته روی آن سلفون بکشید روی سلفون را چند سوراخ ریز بزنید و در یخچال قرار دهید تا آ اضافی آن تبخیر شود. سپس به دمای میط رسانده، ۵۰ گرم آن را وزن کنید.

سفیده را با دور کند همزن بزنید تا فرم بگیرد و اثر مفتول های همزن روی آن بماند، سپس به تدریج شکر دانه ریز را اضافه کنید و هم بزنید تا به مرحله سافت پیک (قله نرم) برسد، یعنی اگر پره های همزن را از سفیده خارج کردید، نوک سفیده خم شود. در این مرحله پودر زعفران و در صورت نیاز یکی دو قطره رنگ زرد ژله ای یا پودری را به سفیده اضافه کنید‌.

آموزش طرز تهیه ماکارون حلوانظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :