امروز : پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷

live

آموزش طرز تهیه نان بابکا شکلاتی

آموزش طرز تهیه نان بابکا شکلاتی

ویبره – آشپزی و تغذیه ( نان بابکا شکلاتی ):

مواد لازم :

شیر ۳۷ درجه ٣/٤ پیمانه
خمیر مایه ۳ق چ
آرد میزان لازم
شکر ۴ ق غ
کره ذوب شده ۴ ق غ
تخم مرغ گرم ۲ عدد
نمک ۱/۲ ق چ
وانیل ۱/۲ ق چ

برای مواد میانی به دلخواه میتوانید گاناش نوتلا کرم های منسجم یا خمیر مغزها را استفاده کنید مثل گردو یا بادام اسیاب شده با ترکیب پودر قند و طعم دهنده هایی مثل هل یا دارچین.

روش تهیه:

شیر ولرم را با ا ق غ شکر مخلوط کنید و مخمر را روش میپاشیم و دو ق غ ارد را هم اضافه میکنیم و ۱۰دقیقه استراحت میدهیم.

بعد از این مرحله مابقی شکر کره ذوب شده که نباید داغ شده باشد، نمک تخم مرغ های دمای محیط و وانیل را در کاسه ای جداگانه با هم مخلوط میکنیم و بعد مایه خمیر عمل آمده را آرام با مواد مخلوط میکنیم و کم کم ارد اضافه میکنیم تا خمیر کمی جمع شود.

سپس کمی آرد را روی میز کار ریخته خمیر را هم از کاسه خارج کرده و جمع میکنیم و به خورد هم میدهیم خمیر بسیار لطیف است نیاز به آرد اضافی ندارد.

برای چسبندگی احتمالی خمیر توجه بفرمائید خمیر به دست تمیز نمیچسبه پس برای ورز دادن دستها را خوب بشوئید و خشک کنید و نهایتا کمی چرب نمائید و نکته مهم دیگر در خمیرها اینه که خمیرراروی میز کار بچرخونید اگر یک جا ورز بدید خمیر به میز کار ممکنه بچسبه.

روی خمیر راکاور کنید و مدت یکساعت استراحت بدید. سطح کار و روی خمیر راآرد میپاشیم و به قطر حدودی ۱ سانت و مستطیل منظم ۳۰ در ۴۰ روی میز کار به وسیله وردنه باز میکنیم. حالا مواد میانی را روی خمیر پخش و از یک ضلع رول میکنیم .

رول را روبروی خودتون قرار بدین از یک سمت ۴ سانت فاصله داده و مابقی را تا انتها برش میزنیم تا دو قسمت شود سپس دو قسمت را دور خودش میپیچیم و سر آنرا به داخل فشار میدهیم.

داخل قالب لوف کاغذ روغنی میگذاریم خمیر را داخلش قرار میدیم روش و کاور میکنیم تا حدود ۱۵دقیقه یا تا زمانیکه دوباره حجم بگیره استراحت میدهیم. روی خمیر را با کره رومال میکنیم.

در فر با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت یا ۱۸۰ درجه سانتیگراد ۳۰ دقیقه یا تا زمانی که سطحش طلائی بشه میپزیم. برای بعد از پخت میتوانید تا نان داغه با روغن نارگیل یا کره سطح نان را براق کنید.

آموزش طرز تهیه نان بابکا شکلاتینظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :