امروز : پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷

live

آموزش طرز تهیه پای آلبالو

آموزش طرز تهیه پای آلبالو

ویبره – آشپزی و تغذیه ( پای آلبالو ):

مواد لازم:

آرد سفید دو پیمانه (لیوان دسته دار فرانسوی)

کره صد گرم

خامه صبحانه صد گرم (نصف پاکت)

زرده تخم مرغ یک عدد

پودر قند سه ق غ

مواد میانی پای:

آلبالو هسته گرفته نیم کیلو

شکر یک و نیم لیوان

نشاسته ذرت دو ق غ.

طرز تهیه :

شکر را روی آلبالو ها ریخته و یکی دو ساعت کنار می ذاریم سپس روی حرارت قرار میدیم بعد از به جوش اومدن ،کف روی آلبالوها رو جمع کرده و حرارت رو متوسط میکنیم و بعد از یک ربع از روی حرارت برمی داریم و بعد از خنک شدن شربت اضافی رو از آلبالو جدا می کنیم و کنار می ذاریم.

آرد رو الک کرده و کره کاملا سرد رو با چاقو به قطعات ریزی برش زده و به همراه بقیه مواد به آرد اضافه میکنیم و مواد رو در غذا ساز ریخته و مخلوط می کنیم تا اندازه ای که بصورت خمیر منسجمی در بیاد.

(اگه غذاساز در دسترس ندارید مواد رو با نوک انگشتان و به آرومی مخلوط کنید اولش بصورت خورده نون درمیاد کمی که ورز بدید منسجم میشه. نباید زیاد ورز بدید چون حرارت دست باعث ذوب شدن کره و به روغن افتادن خمیر میشه ).

سپس خمیر را در یک کیسه نایلونی قرار داده و به مدت نیم ساعت در یخچال استراحت می دیم.

(اگه خمیرتون منسجم نشده بود یکی دو ق شیر سرد اضافه کنید.) خمیر رو بین دو نایلکس با وردنه به آرومی باز می کنیم (به ضخامت سه چهار میلی متر)و یکی از نایلکس ها رو جدا کرده و خمیر رو به قالب تارت یا پای با قطر بیست و سه سانتی متر منتقل می کنیم و نایلکس بعدی رو هم جدا می کنیم و با دست خمیر رو در قالب فیکس می کنیم و اضافه های خمیر رو جدا کرده و با چنگال روی خمیر کف قالب چند سوراخ ایجاد می کنیم تا خمیر در حین پخت پف نکنه .

سپس آلبالوها و حدود یک سوم لیوان شربت آلبالو و نشاسته ذرت را مخلوط کرده و روی خمیر می‌ریزیم و با قاشق صاف می کنیم.مابقی خمیر را با کاتر به شکل مورد نظر برش زده و روی خمیر قرار میدیم و با زرده تخم مرغ رومال کرده (البته من خودم با سفیده رومال کردم) و به مدت تقریبا چهل دقیقه در فر صد و شصت درجه قرار میدیم .

آموزش طرز تهیه پای آلبالونظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط