امروز : پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷

live

آموزش طرز تهیه کیک بستنی

آموزش طرز تهیه کیک بستنی

ویبره – آشپزی و تغذیه ( کیک بستنی ):

مواد لازم:

كيك شكلاتي ساده يا پودر كيك شكلاتي آماده
بستني خانواده وانيلي
گاناش
پودر كاكاو
رويه پنير خامه ي
چيپس شكلاتي

آموزش طرز تهیه کیک بستنی

طرز تهیه :

كيك را آماده كنيد و بعد از سرد شدن به دو قسمت تقسيم كنيد .قالب كمربندي را كاملا با سلفون بپوشانيد ( كف و ديواره ) سپس لايه اول را كيك بذاريد و لايه دوم گاناش ( حدوداً يه بند انگشت بالاتر از سطح كيك بياد ) .

لايه سوم بستني نرم را بريزيد و لايه چهارم كيك سپس با دستتون به كيك فشار بدين تا خوب لايه ها بچسبند و بعد با اضافه سلفون روي كيك را بپوشانيد و تو فريزر قرار دهيد بمدت ٢ ساعت و بعد در آوريد از قالب و سلفون جدا كنيد و با پنیر رویه كيك را بپوشانيد ( يك لايه نازك در حدي كه كيك پوشيده بشه ) .

سپس نيم ساعت تو فريزر گذاشته و بعد از اين زمان بقيه رويه را تو قيف ريخته و دور كيك را تزيين كنيد و براي تزيين روي كيك از چيپس شكلاتي استفاده كنيد دوباره نيم ساعت تو بذاريد و بعد سرو كنيد يا تو فريزر قرار داده نيم ساعت قبل از سرو بيرون بياريد تا كمي كيك نرم شود و بعد ميل كنيد .

گاناش : خامه و شكلات تخته ي رنده شده به نسبت مساوي روي حرارت قرار داده وقتي خامه گرم و روان شد از روي حرارت برداريد و مرتب هم بزنيد تا يكدست شوند سپس كنار گذاشته تا سرد شود و بعد استفاده كنيد .

رويه پنير خامه :

١٢٠ گرم پنير خامه ، ٦٠ گرم كره نرم ، پودر كاكاو ١/٤ پيمانه و كمي وانيل را با سرعت متوسط همزن بزنيد تا پف كند ، بعد ٣ پيمانه پودر شكر را به تدريج اضافه كنيد تا جاي كه رويه غليظ و قابل پخش شود . ( پس از پوشاندن اين رويه روي كيك بايد كيك را در يخچال بذاريد ).

آموزش طرز تهیه کیک بستنینظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :