امروز : جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷

live

آیا سیستم عامل فوژیا جانشین اندروید خواهد شد؟

ویبره – به تازگی خبرهای جالبی در مورد شرکت گوگل و سیستم عامل اندروید منتشر شده که نشان می دهد به زودی سیستم عامل فوژیا جانشین اندروید خواهد شد. این موضوع می تواند خبری هیجان انگیز باشد.

سیستم عامل فوژیا ؛ جدید و جذاب

گوگل هم اکنون روی یک سیستم عامل در حال آزمایش است که احتمال زیاد تا پنج سال آینده جایگزین اندروید خواهد شد. این غول تکنولوژی به نظر می رسد که به سیستم عاملی تازه فکر می کند که نام آن را فوژیا در نظر گرفته است. اگر اشتباه نگوییم دو سالی می شود که حدود ۱۰۰ مهندس شرکت گوگل روی این پروژه فعالیت می کنند. بر خلاف اندروید که فقط برای گوشی ها و تبلت های لمسی مورد استفاده قرار می گرفت این سیستم عامل بر پایه هوش مصنوعی و سیستم تشخیص صوت ساخته خواهد شد.

اضافه شدن این سیستم عامل به اسپیکرهای هوشمند

گزارش ها حاکی از آن است که این سیستم به سبکی طراحی خواهد شد
که بتواند با هر سیستم تشخیص صوت و هوش مصنوعی کار کند
و هر دستگاهی بتواند از آن استفاده کند.
می توانیم از همین حالا بگوییم که در آینده باید شاهد سنسورهایی مجهز به سیستم عامل فوژیا باشیم.
مهندسین اعلام کرده اند که برای شروع کار این سیستم عامل احتمالا در اسپیکرهای هوشمند استفاده خواهد شد
و بعد از سه سال به سیستم های بزرگتر مانند لپ تاپ اضافه می شود.

هدف اصلی این سیستم عامل

اگرچه هنوز رابط کاربری خاصی برای فوژیا در نظر گرفته نشده است
و تاکنون طرح های بتا زیادی برای این سیستم عامل به بازار عرضه شده است.
البته گفته شده این سیستم عامل مناسب صفحه نمایش های چند منظوره نیز خواهد بود. هدف اصلی سیستم عامل فوژیا این است که به تمام وسایل مانند تلویزیون ، خود و حتی یخچال فریزر اضافه شود.

گفته شده که ساختار و پایه اولیه این سیستم عامل با اندروید تفاوت بسیاری خواهد داشت. سیستم عامل اندروید بر پایه لینوکس بنا شده ولی فوژیا قرار است بر پایه یک میکروکرنال به نام Zircon ساخته شود. شاید این موضوع در نگاه اول عجیب به نظر برسد ولی قطعا این سرویس کیفیت بهترین خواهد داشت.سیستم عامل فوژیا ؛ جدید و جذاب

ویژگی های جذاب این سیستم عامل

فوژیا همچنین می تواند برای گوگل جان تازه ای باشد و برنامه های این سیستم شکل و رنگ تازه ای به خود گیرد. برای مثال گوگل دیگر می تواند به روزرسانی های پر تعدادی برای دستگاه های خود ارائه کند. شاید این موضوع برای کاربران جالب باشد ولی این سیستم عامل می تواند جانشین به حقی برای اندروید باشد.

باید دید که در نهایت این سیستم عامل چه زمانی به بازار عرضه خواهد شد و آیا کیفیت و خاص بودن این سیستم عامل می تواند نگاه کاربران را به خود جلب کند یا خیر؟ همگی این مسائل را زمان به ما نشان خواهد داد. شرکت گوگل در تلاش است تا بهترین سیستم عامل را برای کاربران خود عرضه کند و تلاش بسیاری هم در این زمینه کرده است. قائدتا همه منتظر رونمایی از این سیستم عامل هستیم.

نظر شما در مورد سیستم عامل فوژیا چیست؟ آیا می تواند همانند سیستم عامل اندروید موفق باشد؟

منتظر نظرات شما دوستان در بخش کامنت ها هستیم.

منبع :کالاسودا
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط