امروز : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

live

آیین همسرداری _ وظایف آقایان(سرپرست خانواده)

آیین همسرداری _ وظایف آقایان (سرپرست خانواده )

ویبره – زناشویی : حقوق و خانواده

زن و شوهر دو ركن بزرگ خانواده هستند ليكن مرد بدان جهت كه‌آفرينش ويژه‌اي دارد و از جنبه تعقلات قوي‌تر است ركن بزرگ وسرپرست‌خانواده محسوب ميشود.خداوند بزرگ نيز او را به عنوان قيم و سرپرست‌خانواده شناخته‌در قرآن كريم ميفرمايد: مردها سرپرست زنان ميباشند،زيرا خدا بعض‌كسان را بر بعض ديگر برتري داده است .چون بدين مقام شناخته شده طبعا وظائف سنگين‌تر و دشوارتري‌هم خواهد داشت.

اوست كه ميتواند با تدبيرات عاقلانه خويش خانواده را به بهترين‌وجه اداره كند و اسباب خوشبختي و سعادت آنان را فراهم سازد و محيطخانه را همانند بهشت‌برين مرتب و منظم گرداند،و همسرش را به صورت‌فرشته‌اي در آورد.

رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمود:مرد سرپرست‌خانواده‌است و هر سرپرستي نسبت‌به زيردستانش مسؤوليت دارد  .

 

مردي كه مدير خانواده است‌بايد بدين نكته توجه داشته باشد كه زن نيز انساني است مانند مرد.خواسته‌ها و آرزوها و حق حيات و آزادي‌دارد.بايد بداند كه زن گرفتن به معناي برده گرفتن نيست‌بلكه به معناي‌انتخاب شريك در زندگي و يار و مونس گرفتن است.بايد به خواسته‌هاي‌دروني و آرزوهاي او نيز توجه داشته باشد.چنان نيست كه مرد مالك‌مطلق زن و مطلق العنان باشد.زن نيز حقوقي بر گردن شوهر دارد.

خداوند بزرگ در قرآن مجيد ميفرمايد:همانطور كه زنها نسبت‌به‌شوهرانشان وظائفي دارند حقوقي هم بر گردن آنها دارند و مردان را بر آنهابرتري هست .

آیین همسرداری _ وظایف آقایان (سرپرست خانواده )

 نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط