امروز : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

live

ارائه یک طرح فوری به سازمان ملل از سوی فعالان حقوق بشر

فعالان حقوق بشر از ۱۰۵ کشور جهان در نشست پاریس گردهم آمدند و خواستار ارائه «طرح اقدام تاریخی» به سازمان ملل شدند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، بیش از ۱۵۰ نفر از فعالان حقوق بشر که از ۱۰۵ کشور جهان در نشستی سه روزه در پاریس گرد هم آمده اند اعلام کردند سطح خطری که با آن مواجه هستند به ” نقطه ای نگران کننده ” رسیده است و «طرح اقدام تاریخی» در این خصوص در ماه دسامبر به سازمان ملل متحد ارائه خواهد شد.

این اجلاس جهانی مدافعان حقوق بشر که به ویژه از سوی عفو بین الملل و فدراسیون بین المللی انجمن های حقوق بشر طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه برگزار شد، به « مسائل منطقه ای و بین المللی ، حقوق زیست محیطی» و «افزایش حملات به فعالان مدافع حقوق بشر در سراسر جهان» پرداخت.

در بیانیه پایانی این نشست آمده است :« شرکت کنندگان در این جلسه که برای راهبرد هماهنگ برای جلوگیری از تضعیف، بی اعتبار کردن و یا حتی کشتن مدافعان حقوق بشر گرد هم آمده اند، طرح اقدامی برای محافظت و ارتقاء کار فعالان و مدافعان ارائه می کنند.»

در این بیانیه همچنین آمده است :«در سال ۲۰۱۷ ، سیصد و دوازده فعال به قتل رسیدند که دو برابر سال ۲۰۱۵ است و تقریبا در بیشتر موارد عاملان مجازات نمی شوند. طرح اقدام مذکور قرار است پاسخی به این بی عدالتی ها و حمایتی از مدافعان حقوق بشر باشد تا این افراد در فضایی امن به وظائف خود عمل کنند.»
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط