امروز : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

live

از بین بردن بوی عرق بدن با این روش

از بین بردن بوی عرق بدن با این روش

 

به گزارش ویبره – پزشکی و سلامت : تاکنون نقش باکتری در تولید بوی بد بدن شناخته شده بوده است اما دانشمندان دانشگاه یورک، اخیرا بخش‌هایی از باکتری‌ها را شناخته‌اند که بوی بد و نامطلوب عرق را تولید می‌کنند.

 

البته هنوز دقیقا نمی‌دانند باکتری‌ها گونه بوی معمولی را تبدیل به بوی بد می‌کنند اما می‌گویند وقتی باکتری‌ها ترکیبات بی بو را به خود جذب می‌کنند و سپس عرق‌مان به روی آنها می‌ریزد، موجب تبدیل این ترکیبات به مواد شیمیایی بدبو می‌شود و عرق‌، بوی بدی از خود متصاعد می‌کند.

اکنون محققان توانسته‌اند فرآیندی ایجاد کنند که به وسیله آن، مولکول «حامل» در باکتری‌ها را پیدا کرده و آنها را تشویق به بلعیدن ترکیبات بی‌بو کنند.

شناخت ساختار این مولکول پروتئینی حامل به زودی موجب تولید نسل جدیدی از دئودورانت‌ها خواهد شد که می‌توانند صرفا به جای پوشش بوی بد عرق و راندن باکتری‌ها، جلوی تولید این بدبویی را بگیرند.

محققان دانشگاه یورک می‌گویند، پوست زیر بغل مکانی عالی برای تجمع باکتری‌هاست. با وجود اینکه بیشتر ترشحات غدد عرق از طریق پوست قسمت‌های مختلف بدن‌مان و یا فولیکول‌ها، به بیرون تراوش می‌شوند، پوست زیر بغل بیش از هر بخش دیگر از بدن پذیرای جامعه میکروبیوم از گونه‌های بسیار متفاوت است.

محققان اکنون می‌دانند که خود عرق بدون بوست. اما وقتی باکتری‌ها شروع به خوردن پروتئین‌های قندی موجود در عرق می‌کنند، موجب تولید ترکیبات شیمیایی بدبو به نام تیوالکل تولید می‌کنند. همچنین دانشمندان سه نوع باکتری در پوست زیر بغل شناسایی کردند که می‌توانند تیوالکل تولید کنند.

محققان با شناسایی این باکتری‌ها می‌توانند به زودی انسان را از شر بوی بد عرق نجات دهند.

 

از بین بردن بوی عرق بدن با این روش

 

منبع : طبنانظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط