امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

live

افزایش ۷ درصدی قیمت آب در تهران

 

به گزارش ویبره – اخبار داخلی : محمدرضا بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه بر اساس قانون و طبق مصوبه شورای اقتصاد، شورای شهر در تمام شهرهای کشور می‌تواند درخصوص مابه‌التفاوت قیمت تمام شده آب با آنچه که از مشترکان اخذ می‌شود تصمیم‌گیری کند و به شرکت آبفای همان شهر اجازه افزایش قیمت را بدهد.

وی با تاکید بر این مسئله که قانون برای افزایش قیمت حدی را تعیین نکرده است بیان کرد: اختیار این مسئله به طور کامل در دست شورای شهر است. البته عدد تعیین شده باید به تایید فرمانداری و بعد از آن وزارت نیرو نیز برسد.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، پیشنهاد این شرکت برای افزایش قیمت ۱۵ درصد بود که شورای شهر ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش را برای مشترکان پرمصرف و ۶ تا ۷ درصد را برای مشترکان کم‌مصرف لحاظ کرد.

بختیاری با بیان اینکه این مبالغ باید در راستای اجرای طرح‌های افزایش کیفیت آب تهران بویژه جنوب تهران هزینه شود، اظهار کرد: به طور واضح این مبالغ باید برای اجرای طرح رینگ قمر بنی‌هاشم هزینه شود.

وی افزود: مبلغ اضافه شده به قبوض مشترکان زیاد نیست و باید گفت که در هر مترمکعب ۸۲ تا ۱۰۰ تومان افزایش قیمت را خواهیم داشت که تاثیر چندانی در سبد هزینه‌ای خانوار نخواهد گذاشت.

روز گذشته نیز اعلام شد که براساس مصوبه شورای شهر تهران، قیمت آب برای مشترکان خانگی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافت که تا سه – چهار ماه آینده این مصوبه اجرایی خواهد شد.

 

افزایش ۷ درصدی قیمت آب در تهران

 

منبع : ایسنانظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :