امروز : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

live

بارش باران و برف در روز‌های پاییزی

کارشناس هواشناسی از ادامه بارش باران و برف و وزش باد برای امروز و اوایل وقت فردا در استان خبر داد

مهدی آخوندی کارشناس هواشناسی استان قزوین در گفتگو با خبرنگاران این چنینبیان نمود امروز با استقرار سامانه بارشی در برخی ساعات بارش باران وگاهی وزش باد پیش بینی می‌شود.

آخوندی اضافه کرد: در این مدت با نفوذ زبانه‌های پرفشار، کاهش دمای هوا و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی و سردسیر پدیده مه و بارش برف و باران را خواهیم داشت.

به گفته وی، شب گدشته در گردنه‌های قسطین لار و بهرام آباد الموت، گردنه آوج در محور قزوین-همدان، گردنه طالقان در محور قزوین – آبیک، ارتفاعات طارم (اردک) بارش برف گزارش شده است.

کارشناس هواشناسی اعلام کرد: بیشترین بارش برف با ۱۵ سانتی متر درآوج گزارش شده است وی افزود: دیروز، همچنین در آوج، بیست و دو و سه دهم میلی متر بیشترین و رازمیان با یک و سه دهم میلی متر کمترین بارش باران را داشته اند.

کارشناس هواشناسی اضافه کرد: همچنین در قزوین هم ۹ و چهار میلی متر باران گزارش شده است به گفته‌ی آخوندی، در این مدت احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها دور از انتظار نیست وی در ادامه گفت: در این مدت با بارش باران و پدیده مه احتمال لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید افقی وجود دارد.

جواد حق لطفی معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، با اشاره به تردد عادی خودروها در این گردنه ها، تاکید کرد: با توجه به استقرار سامانه بارشی و ادامه فعالیت آن در ساعات آینده، از رانندگان خواست با احتیاط کامل رانندگی کرده و از سبقت و سرعت غیرمجاز خودداری کنند.

 
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :