امروز : چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷

live

بازداشت رابرت کوچاریان

بازداشت رابرت کوچاریان رئیس جمهور سابق ارمنستان

 

به گزارش ویبره – اخبار خارجی : به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادگاهی در ایروان، پایتخت ارمنستان در جلسه خود حکم دستگیری رابرت کوچاریان، رئیس جمهوری سابق این کشور را صادر کرد تا این رئیس جمهوری سابق ۶۳ ساله بازداشت شود.

کوچاریان به عنوان سیاستمدار حامی روسیه در سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۸ ریاست جمهوری ارمنستان را برعهده داشت. دوران فعالیت وی مرگبارترین تاریخ سیاسی پس از شوروی ارمنستان بوده است که بدترین آن حمله تروریستی به پارلمان این کشور در سال ۱۹۹۹ بود.

رئیس جمهوری سابق ارمنستان اتهامات مربوط به تقلب انتخاباتی به نفع متحد خودش “سرژ سرکیسیان” را رد کرده و آن را با انگیزه سیاسی دانسته است.

وی ادامه داد: من به زندان می‌روم و تا آخر می‌جنگم چون مطمئنم که در نهایت پیروز می‌شوم چون این پرونده کیفری علیه من نادرست است.

در صورتیکه جرم وی در ارتکاب تقلب انتخاباتی مربوط به ۲۰۰۸ محرز شود، رئیس جمهوری سابق ارمنستان با ۱۵ سال حبس روبرو خواهد شد.

در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۸، حامیان کاندیدای شکست خورده “لوون تر-پتروسیان” در اعتراض به تقلب انتخاباتی به خیابان‌ها ریخته و درگیری میان آنها و پلیس ضد شورش آغاز شد که در جریان آن هشت معترض و دو افسر پلیس کشته شدند.

 

بازداشت رابرت کوچاریان رئیس جمهور سابق ارمنستان

 

منبع : ایسنانظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط