امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

live

بازداشت سه نفر در دانمارک به دلیل تمجید از حمله تروریستی اهواز

پلیس دانمارک امروز چهارشنبه اعلام کرد سه عضو یک گروهک مخالف ایران را به اتهام تمجید از حمله تروریستی اخیر در اهواز بازداشت کرده است

به نقل از نیویورک‌‎تایمز، پلیس دانمارک اعلام کرد ۳ نفر را به اتهام تمجید از حمله تروریستی اخیر در ایران بازداشت کرده است پلیس دانمارک می‌گوید این سه نفر ایرانی از اعضای گروهک «الاحوازیه» هستند که از عاملان حمله تروریستی ۲۲ سپتامبر در ایران (حمله تروریستی اهواز) تمجید کرده‌اند.

سخنگوی پلیس دانمارک بدون اشاره به هویت افراد بازداشت‌شده افزود: تمجید از حملات تروریستی نقض قوانین دانمارک است و این افراد یا جریمه می‌شوند یا به دو سال حبس محکوم خواهند شد در حمله تروریستی روز شنبه ۳۱ شهریور سال جاری به رژه نظامی در اهواز ده‌ها ایرانی شهید و زخمی شدند.

«یعقوب حر تُستری» سخنگوی گروهک تروریستی مذکور، دقایقی پس از حمله تروریستی اهواز در گفتگو با شبکه معاند «ایران اینترنشنال» از این حمله تروریستی تمجید کرد. اعضای گروهک تروریستی الاحوازیه هم‌اکنون در دانمارک حضور دارند.

پس از حمله تروریستی اهواز وزارت خارجه کشورمان سفرای هلند و دانمارک را به دلیل حضور برخی از اعضای این گروهک تروریستی در این دو کشور احضار و مراتب اعتراض خود را اعلام کرد. وزارت خارجه دانمارک نیز ضمن محکوم‌کردن این حمله تروریستی وعده داد تحقیقاتی درباره حضور گروهک الاهوازیه در این کشور را انجام می‌دهد.
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :