امروز : پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷

live

بیوگرافی دیوید اچ کوک نهمین ثروتمند سال2018

دیوید همیلتون کُوْک، تاجر، نیکوکار، فعال‌سیاسی و مهندس شیمی آمریکایی است. او در سال ۱۹۷۰ به شرکت خانوادگی صنایع کوک پیوست.

بیوگرافی

این شرکت خوشه‌ای، در حال حاضر به عنوان دومین شرکت خصوصی بزرگ در ایالات متحده محسوب می‌شود. او در سال ۱۹۷۹ به ریاست شرکت دختر آن مهندسی کوک رسید و در سال ۱۹۸۳ به همراه برادر بزرگترش؛ چارلز، یکی از دو مالک صنایع کوک شد. او هم اکنون نایب رئیس اجرایی این شرکت است.

کوک لیبرترینی بانفوذ است. او نامزد حزب لیبرترین برای معاونت ریاست جمهوری آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری ۱۹۸۰ بود. او و برادرش به گروه‌های هواداری سیاسی و کمپین‌های انتخاباتی که تقریباً همگی جمهوری‌خواه بوده‌اند کمک مالی کرده‌اند.

دیوید کوک در فهرست سال ۲۰۱۴ از ثروتمندترین افراد جهان، در رتبه نهم قرار گرفت.در سال ۲۰۱۲ نیز به عنوان چهارمین فرد ثروتمند ایالات متحده محسوب می‌شد. دیوید کوک ثروتمندترین فرد ساکن نیویورک سیتی در سال ۲۰۱۳ است.

زندگی

Condé Nast Portfolio او را یکی از «بخشنده‌ترین ولی غیر خودنماترین نیکوکاران در آمریکا» توصیف کرده‌است. کوک به خیریه‌های متعددی از جمله مرکز هنرهای نمایشی لینکلن، مرکز سرطان مموریال اسلون–کترینگ، یک کلینیکی نازایی در بیمارستان پرسبیرتری نیویورک و بال دایناسور دیوید اچ کوک موزه تاریخ طبیعی آمریکا کمک مالی کرده‌است. در سال ۲۰۰۸ در پی اهداء یک هدیه ۱۰۰ میلیون دلاری از دیوید کوک، به سالن تئاتر شهر نیویورک، در مرکز لینکلن، که به منظور نوسازی تالار اصلی آن، انجام شده بود، نام آن به تالار دیوید اچ. کوک تغییر پیدا کرد. او یکی از بازماندگان پرواز ۱۴۹۳ یواس‌ایر، که در سال ۱۹۹۱ سقوط کرد، می‌باشد.

کوک همچنین یکی از حامیان بزرگ هنر در ایالات متحده است و تابحال کمک‌های فراوانی به موسسات و سازمان‌های هنری نموده است، که از جمله آن‌ها می‌توان به مرکز هنرهای نمایشی لینکلن، مرکز سرطان مموریال اسلون–کترینگ، موزه تاریخ طبیعی آمریکا و درمانگاه باروری بیمارستان نیویورک اشاره کرد.

بیوگرافی دیوید اچ کوک نهمین ثروتمند سال2018

هم اکنون دیوید اچ کوک با$۶۰٫۰ میلیارد ثروت نهمین مرد ثروتمند جهان درسال ۲۰۱۸ است.

بیوگرافی دیوید اچ کوک نهمین ثروتمند سال۲۰۱۸
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :