امروز : جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷

live
بیوگرافی Justin Timberlake

Justin Timberlake

ویبره – بیوگرافی

تیمبر لیک با نام کامل جاستین رندال تیمبرلیک (Justin Randall Timberlake)‏ متولد روز ۳۱ ژانویه در سال ۱۹۸۱ میلادی خواننده و ترانه‌سرای پاپ و بازیگر می‌باشد.

جاستین تیمبرلیک

پدرش چارلز تیمبرلیک و مادرش لین هارلز هستند. زمانی که جاستین ۵ ساله بود پدر و مادرش از هم جدا شدند و آنها ازدواج مجدد کردند.

جاستین دو برادر ناتنی کوچکتر به نام های جاناتان و استفان دارد.قد او ۱۸۶ سانتیمتر است.

تیمبرلیک در سن یازده سالگی در مسابقات ستاره آمریکا شرکت نمود و با شرکت در این مسابقات شهرتی فراوان کسب کرد سپس به شبکه تلویزیونی دیزنی رفت و در برنامه کلاب میکی ماوس حاضر شد، برنامه ای که در آن خوانندگان دیگری مانند بریتنی اسپرز نیز بودند و در این برنامه بود که با ریستینا آگیلرا و جی سی چیسز  آشنا گردید.

زندگینامه Justin Timberlake

اولین آلبوم

اولین آلبوم خود را به نام توجیه (Justified)‏ روانه بازار کرد که ۷ میلیون نسخه در جهان فروش داشت. موفقیت این آلبوم مدیون ترانه هایی مانند Cry Me a River«و»Rock Your Body” می باشد

خوانندگی و بازیگری:

آغاز معروفیت تیمبرلیک با پیوستن به گروه انسینک بود که به شهرت رسید. این گروه در سال ۱۹۹۵ شکل گرفت. اولین آلبوم این گروه ۱۱ میلیون نسخه فروش کرد. از همان جا بود که جاستین روابط با بریتنی اسپرز را شروع کرد و چون اوج معروفیت و محبوبیت بریتنی در همین زمان بود جاستین نیز به واسطه آن معروف شد.در سال ۲۰۰۰ آلبوم «No Strings Attached» را منتشر کردند که این آلبوم با فروش ۲٫۴ میلیون کپی در هفتهٔ اول رکورد پرسرعت ترین فروش یک آلبوم موسیقی را شکست. سومین آلبوم گروه انسینک “Celebrity” نام داشت که از نظر سرعت فروش بعد از آلبوم «No Strings Attached» قرار گرفت. این گروه در سال ۲۰۰۲ منحل شد. بد نیست بدانید گروه انسینک موفق به فروش ۵۰ میلیون نسخه آلبوم شده.

در سال ۲۰۰۲ او اولین آلبوم تک صدایی خودش را روانه بازار کرد که برایش موفقیتهای زیادی به ارمغان آورد و جزء ۲۰۰ آلبوم برتر سال جهان بود . آلبوم justified سه میلیون نسخه در آمریکا و ۷ میلیون نسخه در جهان فروش کرد. این آلبوم موفقیت‌های زیادی را برای او بدست آورد مخصوصا آهنگ‌های «Cry Me a River» و «Rock Your Body». این آلبوم در Billboard ۲۰۰ دوم شد و در هفتهٔ اول ۴۳۹۰۰۰ نسخه از آن فروش رفت.

بعد از انتشار این آلبوم وی روابطی را با کریستینا آغاز کرد و تورهای مشترکی برقرار کردند که این روابط باز هم به معروفیت جاستین انجامید چون آنها مدتی بعد از هم جدا شدند.

آلبوم دوم او که Lovesounds نام داشت در سال ۲۰۰۶ منتشر شد که شامل آهنگ های معروف My love و What Goes Around…Comes Around بود.

در سال ۲۰۰۸ تیمبرلیک در آهنگ ۴ Minutes با مدونا و تیمبالند همکاری کرد، این آهنگ در ۲۱ کشور صدرنشین شد و موفق‌ ترین آهنگ آلبوم Hard Candy مدونا شد.

در سال ۲۰۱۳ آلبوم سوم جاستین با نام the 20.20 Experience به بازار عرضه شد و توانست رتبه ی اول بیلبورد ۲۰۰ را به دست آورد و به عنوان پرفروش ترین آلبوم سال ۲۰۱۳ شناخته شود.

او به خاطر آلبوم ها و آهنگ هایش جوایز زیادی را به دست آورده که از آن جمله می توان به ۷ بار جایزه ی AMA اواردز، ۱۰ بار جایزه ی بیلبورد در رشته های مختلف، ۳ بار بریت اواردز و ۱۰ بار جایزه ی گرمی اشاره کرد.

در سال ۲۰۰۴ در کنسرتی مشترک با جانت جکسون و در جلوی چشم ۱۰۰ میلیون بیننده جاستین قسمتی از لباس جانت جکسون را پاره نمود و قسمتهایی از بدن جانت نمایان گشت که مورد انتقاد بسیار قرار گرفتند.

البته با این عمل هر دو معروف گشتند اما چون بسیار مورد انتقاد قرار گرفته بودند موجب شد آنها کتبا عذرخواهی نمایند.

در سال ۲۰۰۵ جاستین متوجه غده ایی در گلویش می گردد که با عمل جراحی مشکلش حل می گردد که البته اگر دیرتر می فهمید بسیار برایش گران تمام می شد.

حضور جاستین تیمبرلیک در سینما برای وی چندان موفقیت آمیز نبوده است و صرفا فقط جنبه ی حضور داشته است. با نگاهی کوتاه به سابقه ی بازیگری او در هالیوود می توانیم به فیلم هایی نه چندان با کیفیت برسیم که از نظر فروش نیز به موفقیت چندانی دست پیدا نکرده اند، در اوایل سال ۲۰۰۳ او روابطی با کامرون دیاز آغاز نمود و در سال ۲۰۰۵  در فیلمی به نام” ادیسون” در کنار مورگان فریمن بازی کرد و از جمله فیلم های معروف جاستین تیمبرلیک می توان به، “آلفا داگ” در کنار امیل هرش، “شبکه اجتماعی” در کنار جسی آیزنبرگ، “یوگی خرسه“، “معلم بد” در کنار کامرون دیاز، “دوستی با مزایا” در کنار میلا کونیس، “در زمان” در کنار آماندا سایفرد و “مشکلی با منحنی” در کنار کلینت ایستوود، ” ناله مار سیاه” ،”کم احتمال“،”چرخ شگفت انگیز“، اشاره کرد.  با این وجود صداپیشگی او در برخی از انیمیشن های کمپانی والت دیزنی(ترول ها، شرک۳ ) را می توانیم از جمله مهم ترین فعالیت های وی در عرصه ی هالیوود بدانیم.در کارتون شرک ۳ او شخصیت آرتور را دوبله کرده است.

رانر رانر“، درون لوین دیویس، ترول ها و واندر ویل در کنار کیت وینسلت از دیگر فیلم های موفق او محسوب می شوند.

بیوگرافی Justin Timberlake

جاستین تیمبرلیک و بریتنی اسپرز

جاستین از سال ۱۹۹۸ تا سال ۲۰۰۲ با بریتنی اسپیرز خواننده پاپ دوست بود، پس از جدایی از او در سال ۲۰۰۳ با کامرون دیاز دوست شد این دو در سال ۲۰۰۶ از هم جدا شدند.

بیوگرافی Justin Timberlake

جاستین تیمبرلیک و همسرش جسیکا بیل

او در سال ۲۰۰۷ با جسیکا بیل بازیگری هالیوودی وارد رابطه‌ ی جدی شد، این دو در سال ۲۰۱۱ با هم نامزد شدند و در سال ۲۰۱۲ در ایتالیا با هم ازدواج کردند. حاصل این ازدواج یک فرزند پسر به نام سیلاس متولد سال ۲۰۱۵ می باشد.

زندگینامه Justin Timberlake

جاستین تیمبرلیک و پسرش سیلاس

 • در میان طرفداران و روزنامه نگاران به نام شاهزاده پاپ شناخته می شود.
 • کلکسیون کفش و لباس ورزشی دارد.
 • به ورزش های اسنوبرد و اسکیت علاقه دارد.
 • زمانی که نتواند بخوابد برای خودش آهنگ می خواند.
 • از طرفداران موسیقی کانتری می باشد.
 • ثروت او حدود ۲۳۰ میلیون دلار تخمین زده می شود.
 • از طرفداران تیم فوتبال منچستر یونایتد انگلیس می باشد.
 • در سپتامبر ۲۰۰۶ آلبوم دوم او Futuresex/Lovesounds به بازار آمد. این آلبوم در Billboard ۲۰۰ توانست رتبه اول را بدست آورد.
 • «My Love» که توسط تیمبالند و تی. آی ساخته شده بود رتبه اول Hot ۱۰۰ را کسب کرد.
 • در سال ۲۰۰۷ جایزه بهترین موزیک ویدئوی شبکه MTV را بدست آورد.
 • در فوریه ۲۰۰۸ تیمبرلیک ۲ جایزه گرمی برای ۲ آهنگ «What Goes Around…Comes Around» و «LoveStoned/I Think She Knows» کسب کرد.
 • آهنگ «What Goes Around…Comes Around» در Hot ۱۰۰ صدر نشین شد و در اغلب کشورها ازجمله انگلیس، کانادا، نیوزیلند، آلمان و استرالیا جزء Top ۱۰ بود.
بیوگرافی Justin Timberlake

جاستین تیمبرلیک و تیلور سویفت

 

جاستین تیمبرلیک عکس جاستین تیمبرلیک

بیوگرافی جاستین تیمبرلیک با همسرش

منابع: کوکا، پارس کده، پرورش افکار

بیوگرافی Justin Timberlake

 
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط