امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

live

تست هوش و معما جالب

تست هوش و معما جالب

ویبره _ سرگرمی :

معمای چوپان و پل 

چوپانی یک گرگ و یک گوسفند و مقداری علف دارد. و میخواهد از پلی بگذرد که این پل ظرفیت تحمل دو چیز را دارد.

سوال: چگونه این چوپان گرگ و گوسفند و علف را به آن طرف پل ببرد بدون اینکه هیچ کدام شان خورده شوند؟

 

معمای کشتن مرغ

روزی یه قاضی به محکوم میگه که تو رو به شرطی آزاد میکنم که بتونی این کارو انجام بدی:

قاضی میگه من به تو یه مرغ میدم و تو باید این مرغ طوری بکشی که جلاد من نتونه به همون شکل تو رو بکشه. مرد هم کمی فکر میکنه و به شکلی مرغ رو میکشه که جلاد نتونست بکشتش و قاضی هم اون رو آزاد کرد.

سوال: شما بگید کاری که اون میتونست بکنه چی بود؟

 

معمای دهقان و گوسفندها

دهقانی تعدادی گوسفند برای فروش به شهر برد.

نصف آنها به اضافه نیم گوسفند را به نفر اول فروخت.

نصف به اضافه نیم از گوسفند های باقی مانده را به نفر دوم فروخت.

و نصف به اضافه نیم از گوسفند های موجود را نیز به نفر سوم فروخت.

و با ۴ گوسفند که برایش باقی مانده بود به ده برگشت.

سوال: او چند گوسفند به شهر برده بود؟

 

…….. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

پاسخ ها:

 

 معمای چوپان و پل: ابتدا گوسفند را به آنطرف می برد و برمی گردد علف را به آنطرف میبرد و گوسفند را بر می گرداند و همان موقع گرگ را به آنطرف می برد و سپس بر می گردد و گوسفند را هم با خود می برد. در اینصورت هیچکدام طعمه دیگری نمی شوند.

 

معمای کشتن مرغ: از اونجایی که قاضی از مقاومت بدنی شخص چیزی نمیدونه و یک آدم ممکنه حتی با کوچیک ترین ضربات کشته بشه. پس باید جوابی بده که قاضی مطمعن شه طرف مقاومت بدنیش هر چقدر که باشه کشته نمیشه. در واقع باید جوابی بده که حتی جلاد نتونه انجامش بده تا احتمال کشته شدنش کاملا صفر بشه. بنابراین کافیه طرف مرغ رو از دمش بگیره و سرشو بکوبونه به دیوار و بکشتش. اینجوری طرف چون دم نداره قاضی مطمعن میشه که جلاد نمیتونه اینجوری بکشتش و طرفو آزاد می کنه.

 

معمای دهقان و گوسفند ها: او ۳۹ گوسفند به شهر برده بود.

اثبات:۱- نصف به اضافه نیم گوسفند رو به نفر اول می دهد و اگر ۳۹ گوسفند داشته باشیم یعنی ۲۰ گوسفند فروختیم و ۱۹ تا باقی می مونه.

۲- نصف به اضافه نیم گوسفند رو هم نفر دوم می خره، یعنی ۹٫۵ به اضافه نیم، میشه ۱۰ تا كه نفر دوم می بره و ۹ تا باقی می مونه.

۳- نصف به اضافه نیم گوسفند دیگه، یعنی ۵ تا گوسفند هم به نفر سوم می دهد كه از ۹ تای باقیمانده كم می شه و در نهایت ۴ گوسفند براش باقی می مونه.

روش حل:کافیست معما را از آخر به اول حل کنیم:

۱- در آخر ۴ گوسفند برایش باقی ماند. این در حالی است که نصف به علاوه ی نیم گوسفند باقی مانده اش را به نفر سوم داده بود، پس یعنی نصف منهای نیم گوسفند برایش باقی ماند که همان ۴ تاست. پس نصف گوسفندان قبلیش برابر ۴٫۵ است. پس او ۹ گوسفند داشت. و تا اینجا نتیجه می شود دو برابر ۴ به علاوه ی ۱ گوسفند داشت.

۲- در مرحله ی قبلی اش ۹ گوسفند داشت که به همان شیوه فروخته شدند که طبق قاعده دو برابر ۹ به علاوه ی ۱ گوسفند در مرحله ی قبلی اش داشت که می شود ۱۹ گوسفند.

۳- در مرحله ی قبلی اش ۱۹ گوسفند داشت که به همان شیوه فروخته شدند که طبق قاعده دو برابر ۱۹ به علاوه ی ۱ گوسفند در مرحله ی قبلی اش داشت که می شود ۳۹ گوسفند.

تست هوش و معما جالبنظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :