امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

live


در این مطلب لیستی از افراد ثروتمند دنیا را برای شما آورده ایم که این افراد با وجود این همه ثروت ارثی برای فرزندان خود به جا نمی گذارند.

نایجلا لاوسون


ثروتمندانی که ثروتی بری فرزندانشان به ارث نمیگذارن
نایجلا لاوسون یک نویسنده ی حوزه تغذیه، شخصیت تلویزیونی و همچنین روزنامه نگار است. او یکی از پیشگامان انقلاب غذایی قرن ۲۱ است. یکی کتاب های او در این زمینه، «ضیافت؛
چگونه یک الهه ی خانگی باشیم» است. دارایی های لاوسون حدودا ۱۵ میلیون دلار ارزش خالص دارد.

لاوسون از ازدواج اولش دو فرزند بالغ دارد و از ازدواج دومش با چهره ی برجسته تبلیغاتی، چارلز استاک، که در سال ۲۰۱۳ از او جدا شد، یک دخترخوانده دارد. او در مراسم ازدواج دومش در سال ۲۰۰۸گفته که من معتقدم که بچه های من نباید از نظر پشتوانه مالی احساس امنیت کنند؛ چراکه این امر زندگی آن ها را خراب می کند و باعث می شود آن ها نتوانند پول دربیاورند. من در مورد این موضوع حتی با همسرم چارلز نیز مخالفت کردم؛ چراکه او معتقد بود ما باید برای فرزندانمان میراثی بر جای بگذاریم. من فکر می کنم که گاهی اوقات باید مخالف حرف های بقیه عمل کنیم.

گوردون رمزی


ثروتمندانی که ثروتی بری فرزندانشان به ارث نمیگذارن

گوردون رمزی با ۴۰ رستورانی که در دنیا به همراه ۱۶ ستاره میشلن دارد، یکی از بزرگ ترین نام های مطرح در صنعت رستوران بریتانیا است. این سرآشپز مشهور، حضور گسترده ای در برنامه های تلویزیونی دارد و از این طریق و به لطف برنامه هایی مانند استاد سرآشپز آمریکا (MasterChef USA)، استاد سرآشپز جوان (MasterChef Junior) و آشپزخانه جهنم (Hell’s Kitchen) تا اینجای سال ۶۰ میلیون درآمد کسب کرده است. این پدر که صاحب ۴ فرزند است در مصاحبه ای گفت:

قطعا ثروت من به آن ها (فرزندانش) نخواهد رسید. البته این کار به من به معنی این نیست که هیچ چیزی به آن ها ندهم. من به آن ها ۲۵ درصد از اموالم را خواهم داد. من خیلی خوش شانس بوده ام که شغلم ۱۵ سال در ایالات متحده دوام آورده است. درآمد شغل من بسیار بالا بوده و من به همه دارایی ام احترام می گذارم.

استینگ


ثروتمندانی که ثروتی بری فرزندانشان به ارث نمیگذارن

استینگ، نوازنده و موسیقی دان سرشناسی است که شهرتش به خاطر پیشگامی در گروه موسیقی راک پلیس بوده است. او تا به حال ۱۶ جایزه ی گرمی، سه جایزه ی بریت، یک گلدن گلوب و یک جایزه ی امی دریافت کرده است. دارایی خالص او چیزی حدود ۳۰۰ میلیون دلار است.

او که پدر ۶ فرزند است، در مصاحبه ای با Mail در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد که حتی یک پنی از اموالش به بچه هایش نخواهد رسید اون در مصاحبه ای گفته:

من به فرزندانم گفتم که هیچ پولی برای آن ها باقی نخواهد ماند؛ چراکه من و همسرم قصد داریم تا ذره ی آخر پول را خرج کنیم. آن ها باید کار کنند؛ البته خود فرزندانم هم این مطلب را می دانند و تا به حال به ندرت از من تقاضایی کرده اند و من به این امر افتخار می کنم.

التون جان


ثروتمندانی که ثروتی بری فرزندانشان به ارث نمیگذارن
التون جان با فعالیت در موسیقی برای چهار دهه، سال گذشته حدود ۶۰ میلیون دلار درآمد کسب کرد. سرمایه ی خالص او حدود ۴۸۰ میلیون دلار است. او صاحب دو فرزند است:زاکاری و الایا. او قصد ندارد پولی به فرزندانش بدهد. وی در مصاحبه ای در این باره گفت:

اگر به فرزندانتان ثروت هنگفتی بدهید در واقع کار وحشتناکی انجام داده اید. درست است که فرزندان من زندگی باور نکردنی و خوبی داشته اند؛ ولی این دلیل نمی شود که من درصدد رعایت اعتدال بین ظواهر زندگی آن ها برنیایم. بعضی از افراد برای پول احترام زیادی قائل هستند و بعضی هم برای کار.

او این تفکر را از وارن بافت (دومین فرد ثروتمند دنیا) دریافت کرده است. او می گوید:

بافت مدل خوبی از این تفکر است. او به بچه هایش تنها به اندازه ای پول داده است که بتوانند نیازهای اساسی زندگی مثل خانه، ماشین و سایر موارد را تأمین کنند و از طرفی آنقدر پول نداده است که بتوانند آثار هنری پیکاسو یا جت شخصی بخرند.

سیمون کوول


ثروتمندانی که ثروتی بری فرزندانشان به ارث نمیگذارن

سیمون کوول یک تهیه کننده تلویزیون و موسیقی است که شهرتش مدیون کارهایی از قبیل:عامل ایکس (The X Factor)، استعدادهای بریتانیا (Britain’s Got Talent) و استعدادهای آمریکا (America’s Got Talent) است. درآمد سالانه ی او حدودا ۹۵ میلیون دلار است و ارزش خالص دارایی او چیزی حدود ۵۵۰ میلیون دلار است. او در گفت وگویی در سال ۲۰۱۳ گفت:

من به انتقال از یک نسل به نسل دیگر اعتقادی ندارم. شما به افراد فرصت این را می دهید که خودشان را نشان دهند. شما زمان و اندیشه خود را صرف آن ها می کنید.

البته هنوز معلوم نیست که کوول پای حرف هایش ایستاده باشد یا خیر (مصاحبه با او قبل از به دنیا آمدن پسرش، اریک، در اوایل سال ۲۰۱۴ بود). با این حال انتظار می رود او پس از مرگش، دارایی هایش را به مؤسسات خیریه ی نگهداری از حیوانات و بچه ها ببخشد. او در مصاحبه با اسکوایر گفت:

من اموالم را به خیریه های کودکان و سگ ها خواهم داد.

اندرو وبر


ثروتمندانی که ثروتی بری فرزندانشان به ارث نمیگذارن

اندرو وبر آهنگساز موسیقی تئاتر است. این آهنگساز با اکتساب هفت جایزه ی تونی، سه جایزه ی گرمی، یک جایزه ی آکادمی و یک مقام شوالیه، صاحب دارایی با ارزش خالص ۱٫۲ میلیارد دلار است.

او که پنج فرزند دارد، در سال ۲۰۰۸ گفت:

من قصد ندارم ثروتم را در اختیار فرزندانم قرار دهم؛ چراکه آن ها برای آن زحمتی نکشیده اند. آن ها هم چنین انتظاری از من ندارند. این کار من یک نوع اخلاق کاری است و من اعتقادی به ارث ندارم. من دوست ندارم به بچه هایم به طور ناگهانی پول هنگفتی برسد؛ چراکه آن ها در این صورت انگیزه ی کار کردن را از دست خواهند داد.

او ترجیح می دهد دارایی هایش پس از مرگش صرف موسیقی شود. وبر در مورد موضوع ارث می گوید:

احتمال اینکه من زودتر از همسرم کادلین بمیرم بالا است؛ بنابراین من این مسئله را به او واگذار خواهم کرد.

جورج لوکاس


ثروتمندانی که ثروتی بری فرزندانشان به ارث نمیگذارن

جورج لوکاس که به خاطر آثاری چون جنگ ستارگان و سری های ایندیانا جونز معروف شده، تهیه کننده ی فیلم و برنامه های تلویزیونی در آمریکا است. او پس از فروش جنگ ستارگان و شرکت تولیدی اش با نام لوکاس فیلم به کمپانی والت دیزنی با قیمت ۴٫۰۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۲، ارزش دارایی هایش را به ۵٫۳ میلیارد دلار رساند.

او پدر چهار فرزند است و از ازدواج اولش یک دخترخوانده و پس از آن دو فرزندخوانده دیگر و یک دختر از همسر دومش ملودی هابسون، در سال ۲۰۱۳ دارد. سخنگوی لوکاس در گفتوگو با هالیوود ریپورتر اذعان کرد که اکثر اموال لوکاس صرف هزینه های تحصیلی و بشردوستانه خواهد شد. لوکاس مؤسس بنیاد آموزشی جورج لوکاس است که با نام Edutopia شناخته می شود. هدف او از این کار بهبود آموزش هایی است که در مدارس به بچه ها داده می شود.

پیر امیدیار


ثروتمندانی که ثروتی بری فرزندانشان به ارث نمیگذارن
پیر امیدیار در سال ۱۹۹۵، ای بی (eBay) را راه اندازی کرد و تا سال ۲۰۱۵ ریاست آن را بر عهده داشت. امیدیار کم کم سهامش را فروخت. ارزش خالص دارایی های او ۱۰٫۱ میلیارد دلار است. سرمایه گذاری اخیر امیدیار مشمول یک شرکت سرمایه گذاری فناوری، یک پلتفرم روزنامه نگاری تحقیقی و یک شبکه ی بشردوستی به نام Omidyar Network می شود.

امیدیار به همراه همسرش، پام، تعهدی را در سال ۲۰۱۰ امضا کردند که توسط وارن بافت، بیل گیتس و همسرش ملیندا پایه ریزی شده بود. هدف این تعهدنامه این بود که ثروتمندان اکثر اموالشان را پس از مرگ در اختیار مؤسسه های خیریه قرار دهند و صرف کارهای بشردوستانه کنند. تاکنون این تعهدنامه توسط بالغ بر ۱۵۰ نفر از میلیاردرها و افراد بسیار ثروتمند امضا شده است. امیدیار در مورد این تعهدنامه می گوید:

دیدگاه ما کاملا شفاف است. ما بیش از نیاز خانواده مان پول داریم. پس نیازی نیست که آن همه پول را نگه داریم. در نتیجه در صدد این برآمدیم که با این پول برخی از مشکلات دنیا را حل کنیم.

مایکل بلومبرگ


ثروتمندانی که ثروتی بری فرزندانشان به ارث نمیگذارن
مایکل بلومبرگ مؤسس و مدیرعامل شرکت نرم افزار، داده و رسانه Bloomberg L.P و دهمین فرد ثروتمند دنیا است که ارزش خالص دارایی او ۴۷/۱ میلیارد دلار است.

بلومبرگ مالک دارایی هایی از قبیل یک نرم افزار مالی، یک پلتفرم خبری، یک شبکه ی تلویزیونی، سه مجله، یک آسمان خراش در منهتن و یک دفتر مرکزی به ارزش یک میلیارد پوند در لندن است. این شخصیت بزرگ تجاری و شهردار سابق نیویورک، به طور رسمی اعلام کرد که تمامی دارایی اش را به مؤسسه ی بشردوستانه خودش با نام بلومبرگ اعطا خواهد کرد. دو دختر بلومبرگ با نام های جورجینا و اما هم برای اوامر بشردوستانه کار می کنند.

مارک زاکربرگ


ثروتمندانی که ثروتی بری فرزندانشان به ارث نمیگذارن
دارایی خالص زاکربرگ، مؤسس فیسبوک، ۷۴ میلیارد دلار است. او بعد از به دنیا آمدن دخترش، مکس، به همراه همسرش در پستی در فیسبوک اعلام کردند که ۹۹ درصد دارایی آن ها به خیریه خواهد رسید. این پست در خطاب به مکس اینگونه گفته بود که:

ما می خواهیم تو در دنیایی بزرگ شوی که از دنیای اکنون ما بهتر باشد و برای این کار تمام تلاشمان را خواهیم کرد؛ چراکه نه تنها تو را دوست داریم، بلکه در قبال تمامی بچه های نسل بعد مسئول هستیم.

این زوج، بنیادی با نام Chan-Zuckerberg Initiative تأسیس کردند که هدفش بهبود پتانسیل های انسانی و ایجاد فرصتی برابر برای همه بود. دختر بعدی آن ها هم با نام آگوست پس از آن به دنیا آمد.

وارن بافت


ثروتمندانی که ثروتی بری فرزندانشان به ارث نمیگذارن
وارن بافت با دارایی با ارزش خالص ۷۸٫۹ میلیارد دلار، دومین مرد پولدار جهان است. بافت یک سرمایه گذار و مدیرعامل کمپانی برک شایر هاتاوی است. این کمپانی در بسیاری از شرکت هایی مانند Kraft Heinz، Kraft Heinz، Duracell و حتی اپل سهام دارد. از بافت به عنوان یکی از موفق ترین سرمایه گذاران تاریخ یاد می شود.

بافت یک بشردوست واقعی است و می خواهد پس از مرگ، تمامی دارایی اش به مؤسسه های خیریه برسد و هیچ مقدار برای فرزندانش به ارث نمی گذارد. او تصمیم دارد به جای اینکه اموالش را به طور مستقیم به سه فرزندش بدهد، حدود ۲٫۱ میلیارد دلار را در اختیار خیریه های فرزندانش قرار بدهد. اکثر اموال او به مؤسسه های خیریه بیل و ملیندا گیتس خواهد رسید. قسمتی از اموالش هم به مؤسسه خیریه ی سوزان تامسون، همسر اولش، خواهد رسید.

بیل گیتس


ثروتمندانی که ثروتی بری فرزندانشان به ارث نمیگذارن

بیل گیتس به مانند اکثر میلیاردرهای دنیا، به عنوان مؤسس مایکروسافت، یک بشردوست واقعی است. او با کمک همسرش، ملیندا، بزرگترین مؤسسه ی خیریه ی دنیا را به نام The Bill & Melinda Gates Foundation تاسیس کرده اند؛ کار این مؤسسه، کمک به تمامی مردم دنیا برای ساخت زندگی سالم و سازنده است.

سه فرزند او نیز ژن بشردوستی پدر را به ارث برده اند و از اینکه از دارایی های بیل گیتس، تنها ۱۰ میلیون دلار به آن ها می رسد (یعنی معادل ۰/۰۱۱۱۶ درصد از کل) خوشحال به نظر می رسند. گیتس در مصاحبه ای با AMA گفته است:

اینکه من برای فرزندانم ثروت زیادی بر جا بگذارم، به نفع آن ها نیست. وارن بافت کسی بود که در این مورد با من صحبت کرده بود و من فکر می کنم او در این باره درست می گفت.

ثروتمندانی که ثروتی بری فرزندانشان به ارث نمیگذارن
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط