امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

live

جزئیاتی جدید از نقشه ترور مکرون فاش شد

تلویزیون فرانسه جزئیاتی تازه را از نقشه ترور رئیس‌جمهور این کشور منتشر کرد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کانال دو تلویزیون فرانسه گزارش داد چهار نفر مظنون به ترور رئیس جمهور، که در حال حاضر در بازداشت هستند، افشا کردند که قصد داشتند امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه را در مراسم صدسالگی بزرگداشت پایان جنگ جهانی اول در شهری در شمال این کشور مورد حمله قرار دهند.

افراد مظنون به ترور مکرون همچنین اعتراف کردند بر اساس نقشه آنها که از سوی فردی به نام ژان پیر طراحی شد، قرار بوده در ۷ نوامبر در شهر شارلویل مزیر، مکرون را مورد حمله قرار دهند.

بنا به گزارش کانال دو تلویزیون فرانسه، ژان پیر از ۳۱ اکتبر به علت تبادل برنامه‌های پیام رسانی رمزگذاری شده که در آنها رویکردی خصمانه نسبت به مکرون داشته، از سوی بازرسان کل امنیت داخلی فرانسه تحت نظر بوده است.

پلیس فرانسه در زمان بازرسی ماشین طراح نقشه ترور مکرون یک چاقوی سرامیکی را پیدا کرد که بنا به گزارش‌ها قرار بوده از بازرسی‌های امنیتی عبور داده شود و به علت جنس غیرفلزی احتمالا در بازرسی‌های امنیتی شناسایی نمی‌شد و در زمان عبور مکرون از میان جمعیت می‌توانست برای حمله به او بکار گرفته شود.

در یورش ۶ نوامبر پلیس فرانسه به سه منطقه مختلف در این کشور ۵ مرد و یک زن دستگیر شدند و بنا به گزارش تلویزیون بی ام اف، افراد مظنون بین ۲۲ تا ۶۲ سال سن داشته و گفته می‌شود که به گروهای افراطی وابسته هستند. همچنین بنا به اعلام رسانه‌های داخلی فرانسه در بازرسی آپارتمان‌های افراد مظنون یک قبضه هفت تیر کالیبر ۴۵ و چاشنی نارنجک یافت شد.

نقشه ترور مکرون درست چند روز پیش از حضور سران کشورهای جهان از جمله ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، ترزا می، نخست وزیر انگلیس و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برای شرکت در صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در پاریس برملا شد. این اولین بار نیست که یک رئیس جمهور فرانسه هدف ترور قرار می‌گیرد. در جولای سال ۲۰۱۷ پلیس فرانسه یک جوان ۲۳ ساله را به اتهام توطئه برای ترور مکرون دستگیر کرد.

چند روز پیش شبکه تلویزیونی بی اف ام تی وی فرانسه گزارش داد پلیس این کشور ۶ نفر را به دلیل تهدید امانوئل مکرون دستگیر کرده است.
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :