امروز : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

live

جنگ تجاری آمریکا و چین موضوعی احمقانه‌ است

«جک ما» رئیس شرکت اینترنتی «علی بابا» ضمن انتقاد از تنش‌های ایجاد شده در روابط چین و آمریکا، جنگ تجاری میان این دو کشور را موضوعی احمقانه توصیف کرد به نقل از سی ان ان، «جک ما» رئیس شرکت اینترنتی «علی بابا» اعلام کرد از جنگ تجاری آمریکا و چین متنفر است

جک ما روز دوشنبه در کنفرانسی به میزبانی دولت چین در شانگهای گفت: «جنگ تجاری احمقانه‌ترین مسئله در این جهان است». این بی‌پرده‌ترین انتقادی است که جک ما به تنش تجاری چین و آمریکا داشته است. او در ماه سپتامبر این جنگ را به دلیل محقق نشدن وعده‌اش برای ایجاد یک میلیون شغل جدید در آمریکا سرزنش کرد.

آمریکا و چین در سال جاری میلادی تعرفه‌های بسیار سنگینی را بر صادرات کالاهای یکدیگر اعمال کرده‌اند. دولت آمریکا، چین را به سرقت مالکیت معنوی‌اش متهم می‌کند. ترامپ همچنین بار‌ها درباره کسری ۳۷۵ میلیارد دلاری در تجارت کالا با چین گلایه کرده است جک ما روز دوشنبه گفت هدف تجارت باید افزایش صلح و ارتباط باشد نه دامن زدن به تنش‌ها. او گفت: «هیچکس نمی‌تواند تجارت آزاد را متوقف کند».

سرمایه‌گذاران امیدوارند نشست برنامه ریزی شده «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین در نشست گروه بیست در آرژانتین که اواخر ماه جاری برگزار می‌شود به کمتر شدن تنش‌های تجاری منجر شود.
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :