امروز : پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷

live

جوابیه ترامپ به رد دیدار جهت مذاکره با ایران

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی اخیرا با اشاره به این پیشنهاد مذاکره گفته بودند: درخواست آمریکایی‌ها برای مذاکره مسئله جدیدی نیست و در ۴۰ سال اخیر بارها تکرار، اما با پاسخ منفی ایران مواجه شده است.


به گزارش ویبره، ایشان ادامه دادند: آنها البته در این موضوع براساس یک بازی و روش پیش پا افتاده و بی ارزش سیاسی عمل می کنند؛ یک نفر می گوید بدون پیش شرط، نفر دیگر پیش شرط می گذارد.
رهبر انقلاب در تبیین استدلال های ایران برای مذاکره نکردن با آمریکایی‌ها گفتند: آنها برای مذاکره فرمول خاصی دارند که باید آن را درک کرد و سپس به این سؤال پاسخ داد که آیا هیچ آدم عاقلی با این فرمول مذاکره می کند؟
ایشان فرمودند: ما فقط وقتی می توانیم وارد بازی خطرناک مذاکره با آمریکا شویم که از لحاظ اقتصادی و سیاسی و فرهنگی به اقتدار مورد نظرمان برسیم و فشارها و هوچی گری های او نتواند در ما تأثیر بگذارد؛ اما در حال حاضر مذاکره قطعاً به ضرر ما تمام می شود و ممنوع است.

دولت آمریکا تماسی برای زمینه چینی گفت وگوهای احتمالی با ایران نداشته است.
ترامپ مدعی شد که اگر تهران بخواهد، حاضر به دیدار است اما امتناع مقام‌های ایرانی از دیدار هم برای او «به هیچ وجه حائز اهمیت نیست».
رئیس جمهوری آمریکا در ابتدای ماه جاری برای دیدار با مقام های ایرانی «بدون هرگونه پیش‌شرطی» اعلام آمادگی کرده بود.
وی پیشتر هم با استفاده از ادبیات تهدیدآمیز علیه ایران، گفته بود که آماده است برای دستیابی به آنچه که «توافقی واقعی با تهران» می خواند، پای میز مذاکره بنشیند.این در شرایطی است که ترامپ اردیبهشت ماه با عهدشکنی و دهن کجی به جامعه بین المللی، از برجام خارج شده و تحریم ها علیه ایران را بازگردانده بود.

جوابیه ترامپ به رد دیدار جهت مذاکره با ایران
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :