امروز : جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷

live

بر اساس اظهاریه رسمی وب‌سایت دانشگاه بازل سوئیس در روز ۳۰ نوامبر(۹ آذر)، دکترای افتخاری از سوی این دانشگاه به ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، اعطا شد.

با اشاره به توییت رسمی دانشگاه بازل، به پاس موفقیت‌های برجسته بوترین در زمینه ارزهای دیجیتال، قراردادهای هوشمند و طراحی موسسات دکترای افتخاری از سوی دانشکده اقتصاد و بازرگانی قدیمی‌ترین دانشگاه سوئیس به وی اعطا شد.

این مدرک افتخاری از سوی رئیس دانشکده اقتصاد و پروفسور نظریه‌های اقتصاد، دکتر الکساندر برنتسن طی جشن سالانه Dies academicus که روز جمعه برگزار شد، به ویتالیک بوترین اهدا گردید.

دانشگاه بازل به طور ویژه به نقش متحول‌کننده بوترین برای مطرح کردن ایده تمرکززدایی به همراه داشتن نقشی برابر در انقلاب دیجیتالی اشاره کرد. این دانشکده تأکید داشت که بوترین مقاله‌های عملی را بدون داشتن مدرک تحصیلی و یا تعهدی نسبت به دانشگاه انجام داده است.

خالق اتریوم، ویتالیک بوترین دکترای افتخاری دریافت کرد

مدرک افتخاری اعطا شده به ویتالیک بوترین از سوی پروفسور الکساندر برنتسن از دانشکده اقتصاد

در جولای سال جاری میلادی بوترین از صرافی‌های متمرکز انتقاد کرده و اظهار داشت که اینگونه موسسات باید در جهنم بسوزند. به اعتقاد این توسعه دهنده نرم‌افزار، جامعه کریپتو باید با تفکر «پادشاه احمق در حال قدرت‌گرفتن» مقابله کنند. خالق اتریوم همچنین احساسات و اشتیاق محکم خود را به سوی تمرکززدایی تأیید کرد.

در اوایل ماه نوامبر، بوترین از برخی جزئیات به‌روزرسانی‌‌های آتی شبکه اتریوم رونمایی کرد. نسخه ۲ اتریوم که سرنیتی (Serenity) نام دارد، دربرگیرنده چندین پروژه اتریوم خواهد بود که از سال ۲۰۱۴ این نهاد در حال کار کردن بر روی آن‌هاست. بوترین در گردهمایی معرفی به‌روزرسانی‌های بعدی بدون اعلام داشتن زمانی دقیق برای به‌روزرسانی نسخه دوم اتریوم اظهار داشت که خیلی هم دیر اتفاق نخواهد افتاد.

اتریوم به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های ارز دیجیتال با پلتفرم بلاک چین عمومی، با به همراه داشتن قراردادهای هوشمند و فراهم‌کردن بستری برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps)، کار خود را از تابستان سال ۲۰۱۵ آغاز کرد.

اتریوم که اخیراً جایگاه پیشین خود را به ریپل واگذار کرد، هم‌اکنون در رده سوم بزرگترین ارزهای دیجیتال از نظر حجم بازار ایستاده است. اتریوم بیشترین قیمت خود را اواسط ژانویه و با ثبت رکورد ۱,۴۰۰ دلار تجربه کرد. در ادامه و با افزایش فشار فروش در سال جاری، اتریوم مرزهای حمایتی خود را یکی پس از دیگری شکست و در حال حاضر در قیمت ۱۱۳ دلار در حال معامله است.

منبع: cointelegraph

خالق اتریوم، ویتالیک بوترین دکترای افتخاری دریافت کردنظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :