امروز : پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷

live

دستور حمله به تاسیسات اتمی ایران از سوی نتانیاهو در سال 2011

دستور حمله به تاسیسات اتمی ایران از سوی نتانیاهو در سال ۲۰۱۱

 

به گزارش ویبره – اخبار سیاسی و نظامی : «تمیر پاردو» رئیس پیشین سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی «موساد» افشا کرد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم در سال ۲۰۱۱ دستور داده بود به تاسیسات اتمی ایران حمله شود.

پاردو در مصاحبه تلویزیونی با برنامه «اوودا» در شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گفت ۷ سال قبل (۲۰۱۱) نتانیاهو به دستگاه‌های نظامی دستور داده بود برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران حداکثر تا ۱۵ روز آینده آماده کند.

در بخشی از این مصاحبه (که مشروح آن پنجشنبه شب پخش خواهد شد) پاردو تاکید کرد این اقدام مورد درخواست نتانیاهو چیز قابل اجرا و آزمون و خطا نبود بلکه دو معنی و منظور خواهد داشت.

به نوشته وبگاه «عروتص شوع» وی توضیح داد: «منظور اولی که رسانده می‌شود این است که نیت قلبی شما (حمله) است و منظور دوم،‌ فرستادن پیامی (به کشور مقابل) است».

رئیس وقت موساد در آن زمان دستور داده بود که بررسی شود چه کسی از نظر قانونی در رژیم صهیونیستی اجازه دارد چنین دستوری بدهد و با کارشناسان و تحلیلگران نظامی-امنیتی نیز مشورت کرده بود تا بداند نتانیاهو چنین اختیاری دارد یا نه.

پاردو در ادامه گفت: «با هر کسی که می‌توانستم مشورت کردم تا متوجه شوم چه کسی می‌تواند اعلان جنگ کند. در آخر نیز اگر دستوری برای شروع جنگ از سوی نخست‌وزیر دریافت کردم مجبور به اجرا بودم. باید مطمئن می‌شدم که اگر این حمله شکست می‌خورد، در وضعیتی قرار نگیرم که امری غیرقانونی انجام داده باشم».

وی همچنین اظهار داشت که در آن زمان به دلیل اینکه دستور حمله نتانیاهو به ایران را بسیار مشکل‌زا می‌دانست، قصد داشت از سمت خود استعفا دهد.

رئیس پیشین موساد گفت که در نهایت نتانیاهو با پذیرفتن نظر مقامات عالی‌رتبه نظامی و امنیتی که شدیدا مخالف حمله به ایران بودند، این دستور را لغو کرد.

 

دستور حمله به تاسیسات اتمی ایران از سوی نتانیاهو در سال ۲۰۱۱

 

منبع : فارس
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط