امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

live

راهیابی ۲ زن مسلمان برای اولین بار به مجلس نمایندگان آمریکا

رشیده طلیب و الهان عمر نخستین زنان مسلمانی هستند که توانستند با شکست حریفان خود در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا از ایالت میشیگان به مجلس نمایندگان آمریکا راه یابند.

رشیده طلیب و الهان عمر نخستین زنان مسلمانی هستند که توانستند با شکست حریفان خود در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا به سنا راه یابند رشیده طلیب ۴۲ ساله که تابعیت فلسطینی-آمریکایی دارد اولین زن مسلمانی است که از ایالت میشیگان در این انتخابات به پیروزی می‌رسد.

همچنین تاکنون برنی سندرز دموکرات در ایالت ورمونت، جان لوئیس از حزب دموکرات در انتخابات ایالت جورجیا، هال راجرز جمهوری‌خواه در انتخابات ایالت کنتاکی و الیزابت وارن سناتور برجسته دموکرات از ایالت ماساچوست بر حریفان خود پیروز شده اند.

پیش از این شبکه سی ان ان اعلام کرد این انتخابات بیش از آنکه به کنگره مربوط باشد رفراندومی برای ترامپ است.

جمهوری‌خواهان در ایالت میسوری ۱۰ هزار اطلاعات نادرست درباره رای گیری غیابی برای رای دهندگان ارائه کردند.

همچنین توییتر و فیس بوک و اینستاگرام صد‌ها اکانت کاربران را به دلیل رفتار غیر قابل اعتماد و هماهنگ شده مسدود کردند. عنوان شده است این فیلترینگ زیر نظر وزارت امنیت داخلی آمریکا صورت گرفت تا خارجی‌ها در نتیجه انتخابات دخالت نکنند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان هر دو از تقلب و تخلف انتخاباتی نگرانند و ترامپ اعلام کرده با متقلبان برخورد سخت خواهد شد شبکه فاکس نیوز هم اعلام کرده انتخابات میان دوره‌ای با بیش از پنج میلیارد دلار هزینه رکورد شکسته است.

از سوی دیگر اعلام شد جستجوی دو کلمه به زبان لاتین در گوگل در روز انتخابات میان دوره‌ای با مضون کجا میتوانم رای دهم افزایش سه هزار درصدی داشته است رئیس جمهوری آمریکا هم اعلام کرد تغییر در کابینه بعداز انتخابات میان دوره‌ای مرسوم است.

 
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط