امروز : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

live

 رفتار رژیم سعودی در یمن شبیه برخوردش با پرونده خاشقجی است

واشنگتن‌ پست با اشاره به طرح آمریکا درباره یمن نوشت سعودی‌ها مدعی‌اند آماده مذاکره هستند، اما شیوه رفتار آن‌ها شبیه برخوردشان با پرونده خاشقجی است

روزنامه واشنگتن‌ پست در مقاله اخیر خود ضمن بررسی سخنان تازه مقامات آمریکایی مبنی بر لزوم پایان یافتن سریع جنگ در یمن، نوشت: سعودی‌ها ادعا می‌کنند که آماده مذاکره هستند، اما شیوه رفتار آن‌ها در خصوص جنگ یمن نیز شبیه رفتارشان در پرونده جمال خاشقجی است.

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد محمد بن سلمان، روز دهم مهر در کنسولگری عربستان در ریاض به قتل رسید. سعودی‌ها در ابتدا و برای روزها قتل وی را انکار می‌کردند اما سرانجام به دنبال فشار بین المللی پذیرفتند که او به شکلی برنامه‌ریزی شده به قتل رسیده است.

واشنگتن‌ پست در ادامه به کشتار دانش‌آموزان یمنی در جریان حمله ائتلاف متجاوز سعودی به یک اتوبوس اشاره کرد و نوشت: آنها ابتدا این حمله را، حمله به هدفی مشروع خواندند، اما در ادامه با افزایش خشم بین‌المللی، آن را حمله‌ای خودسرانه دانستند و قول دادند که در خصوص آن تحقیق و عاملانش را مجازات کنند. درست مشابه رفتاری که درباره پرونده خاشقجی در پیش گرفتند.

در ادامه این مطلب آمده است: اگر دولت ترامپ در پایان دادن به جنگ فاجعه‌بار یمن جدی‌ است، باید راهی برای مقابله با بی‌صداقتی و بی‌رحمی رژیم بن‌ سلمان بیابد.

وزرای خارجه و دفاع آمریکا به تازگی در اقدامی هماهنگ تاکید کردند مذاکرات برای پایان دادن به بحران در یمن باید تا یک ماه آینده آغاز شود.
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط