امروز : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷

live

روش های مقابله با بیماری ام اس

روش های مقابله با بیماری ام اس

ویبره – پزشکی و سلامت (عوامل و شناخت بیماری): بیماری ام اس به دلیل اختلال در سیستم عصبی بدن رخ می دهد و باعث می شود در مغز و نخاع لکه های سفیدی به وجود بیاید و حرکت افراد را با مشکل رو به رو می کند. ام اس معمولا علائم مختلفی دارد که هرکدام باعث بروز مشکلاتی در بدن می شوند. برای درمان این بیماری روش های مختلفی توصیه می شود که یکی از آن ها تمرین های مقاومتی است.

متخصصان مغز و اعصاب در یک بررسی جدید دریافتند که نه تنها قدرت حرکتی بیماران مبتلا به ام اس با ورزش کردن تقویت می‌شود بلکه انجام تمرین‌های مقاومتی به کند شدن پیشرفت بیماری ام اس نیز کمک می‌کند.

در این بررسی متخصصان دریافتند انجام تمرین‌های مقاومتی دو بار در هفته و برای مدت شش ماه میزان تحلیل رفتن مغز را در بیماران مبتلا به ،RRMS شایع‌ترین نوع ام اس کاهش می‌دهد.

همچنین در برخی از بیماران، تمرین‌های مقاومتی با افزایش حجم بخش‌های مشخصی از مغز همراه است.

پزشکان دانمارکی اظهار داشتند: فعالیت جسمی علاوه بر آنکه علائم بیماری را تسکین می‌دهد می‌تواند سیستم عصبی را در برابر ام اس حفظ کند.

ام اس بیماری است که بر اثر آن سیستم ایمنی به اشتباه به پوشش حفاظتی رشته‌های عصبی در سیستم عصب مرکزی حمله می‌کند. در نتیجه رشته‌های عصبی آسیب دیده یا تخریب می‌شوند. این وضعیت موجب اختلال در هشداردهی عصبی بین مغز و نخاع شده و با علائمی همچون ضعف عضلانی، از دست دادن تعادل و مشکل در راه رفتن ظاهر می‌شود.

روش های مقابله با بیماری ام اس

منبع : hidoctor.irنظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :