امروز : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷

live

شایعه‌پراکنی صهیونیست‌ها از ترسِ قدرت گرفتن سوریه با کمک تسلیحات

یک شرکت ماهواره‌ای رژیم صهیونیستی مدعی شد سامانه پدافند هوایی اس-۳۰۰ در سوریه هنوز آماده فعالیت نشده است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک شرکت ماهواره‌ای رژیم صهیونیستی مدعی شد تصاویر مربوط به سامانه‌های دفاع موشکی زمین به هوای اس-۳۰۰ مستقر در سوریه نشان می‌دهد که این سامانه‌ها هنوز آماده فعالیت نیستند.

در گزارش شرکت ماهواره‌ای رژیم صهیونیستی ادعا شده است: سامانه‌های موشکی زمین به هوای جدید اس-۳۰۰ سوریه که در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ از روسیه تحویل گرفته شد و در نزدیکی شهر مصیاف سوریه مستقر شدند، هنوز آماده فعالیت نیستند. همچنین این شرکت رژیم صهیونیستی مدعی شد پرتاب‌کننده‌های موشکی اس-۳۰۰ هنوز نصب نشده‌اند و برخی از اجزای این سامانه موشکی از جمله رادارهای آن همچنان در زیر پوشش محافظ قرار دارند.

در اواخر ماه اکتبر شرکت ماهواره‌ای رژیم صهیونیستی با انتشار تصاویری از اولین محل استقرار یکی از سامانه‌های اس-۳۰۰ آن محل را یکی از پایگاه‌های دفاع هوایی پیشین در شمال غربی شهر مصیاف سوریه اعلام کرد. در آن تصاویر دستگاه‌های بزرگی در زیر شبکه پوششی محافظ قرار داشتند که شرکت ماهواره‌ای رژیم صهیونیستی مدعی شد آنها سامانه‌های اس-۳۰۰ روسیه هستند. دولت سوریه هنوز درباره این گزارش‌ها اظهارنظر نکرده است.

پیشتر در ماه نوامبر خبرگزاری المصدر به نقل از یک منبع نظامی ناشناس در دمشق اعلام کرد از زمان تحویل سامانه‌های اس-۳۰۰ روسیه به سوریه، نیروی هوایی رژیم صهیونیستی به این کشور حمله نکرده است. این منبع اعلام کرد نیروی هوایی رژیم صهیونیستی از طریق بلندی‌های جولان یا از طریق لبنان حریم هوایی این کشور را نقض نکرده است.

در اوایل ماه اکتبر روسیه تحویل سامانه پدافند هوایی اس-۳۰۰ به سوریه را به پایان رساند که شامل ۴۹ واحد از تجهیزات مربوط به این سامانه از جمله رادارها و پرتاب کننده‌ها می‌شد. به دنبال سرنگونی جنگنده ایلوشین روسیه در سوریه، مسکو تصمیم به تحویل سامانه اس-۳۰۰ به دمشق گرفت. مسکو تل‌آویو را مقصر سقوط جنگنده خود می‌داند.نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط