امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

live

طرز تهیه رولت خوشمزه گوشت و مرغ

طرز تهیه رولت خوشمزه گوشت و مرغ

 

ویبره – آشپزی و تغذیه : رولت گوشت و مرغ

مواد لازم :

سیصد گرم گوشت چرخ کرده

_ سیصد گرم مرغ چرخ شده

_ یک مشت جعفری خرد شده

_ یک مشت گردوی ریز خرد شده

_یک مشت زرشک شسته شده و خشک شده

_پیاز دو عدد بزرگ

_ نمک و فلفل و زرد چوبه ب مقدار لازم

_آرد سوخاری به مقدار لازم

 

طرز تهیه :

گوشت چرخ کرده و مرغ چرخ را هر کدام جدا گانه در کاسه ریخته و به هر کدام جدا گانه پیاز رنده شده( کمی فقط کمی آب پیاز گرفته شود) نمک و فلفل و زرد چوبه و ارد سوخاری اضافه شود. ارد سوخاری رو میتونید ب حدی اضافه کنید ک مواد از حالت نرم و شل بودن خارج بشه و بتونید توی دست راحت گلولش کنید و فرم بهش بدید.

یک پلاستیک فریزر را از هم باز کرده و گوشت چرخ کرده را روی آن گذاشته و مجدد یک پلاستیک دیگر هم روی آن گذاشته و گوشت را بین آن صاف و یکدست کرده و ترک ها را کاملا بگیرید . مرغ چرخ شده را هم به همین صورت بین پلاستیک پهن کنید ( برای من برای مرغ چرخ شده چهار ق غ ارد سوخاری و برای گوشت دو ق غ ارد سوخاری مصرف شد)

خب حالا لایه پلاستیک روی مرغ و گوشت چرخ کرده رو برداشته و مواد گوشت رو روی مواد مرغ گذاشته و بعد زرشک و گردو و جعفری خرد شده را روی آن ریخته و خیلی ارام رول کنید ( با حوصله منظم و مرتب و تمام ترک ها هم بگیرید) رول من یکم بزرگ شد ضخامت هر رول دومیل باشه هر چقد باریک تر و کوچک تر باشه راحت تر میتونید بلند کنید و توی تابه بزارید اندازه ده پانزده در بیست عالیه.

با روغن خییییلی کم همه اطراف رولت رو سرخ کنید. بعد از سرخ شدن مقداری پیاز خلالی و هویج و چند تیکه فلفل دلمه ( قرمز) رو کنارش ریخته تا با همون روغن تفت بخوره یکم نمک و فلفل و زرد چوبه به مواد اضافه کرده دو ق غ رب گوجه و چنتا دو نه گوجه سبز( یا الوبخارا) البته اگه داشتید و سه عدد گوجه رو خرد کرده با نصف استکان اب درون مواد ریخته.

حالا درب تابه رو ببنید به مدت چهل دقیقه با حرا رت متوسط و هر ربع ساعت رولت رو برگردونید تا همه قسمت ها مزه دار و سرخ شوند. من پنج دقیقه اخر دو ورقه پنیر گودا و پنیر پستو مارک کاله رو روی رولت گذاشتم. مزه خوبی ب رولت میده البته دلخواهه میتونید کمی پنیر پیتزا روش بریزید. پنیر سبز رنگ پنیر پستو هست و طعم ریحون میده.

نکته : حتما لایه بیرونی مرغ باشه و لایه داخلی گوشت باشه چون اگه لایه بیرونی گوشت باشه ممکنه وابره.

نوش جان!

طرز تهیه رولت خوشمزه گوشت و مرغنظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط