امروز : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷

live

علی دایی : تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه 80 میلیون حامی دارد

علی دایی : تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه ۸۰ میلیون حامی دارد

 

به گزارش ویبره – اخبار جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه : علی دایی، برترین گلزن تاریخ فوتبال جهان در گفتگو با سایت AFC درباره حضور تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ و همگروهی با تیم های مراکش، پرتغال و اسپانیا اظهار داشت: در گروه B مسابقات جام جهانی، تیم ملی در گروه سختی قرار دارد اما در دنیای فوتبال امکان دارد که هر غیرممکنی، ممکن شود. ما همچنان برای حضور خوب در جام جهانی ۲۰۱۸ شانس داریم، اما اگر واقع بینانه قضایا را ببینیم، باید بگویم که شانس مان اندک است.

در تورنمنتی مثل جام جهانی ثبات آن هم به ویژه در خط دفاعی خیلی مهم است،‌ اما از همه اینها مهم‌تر این است که بیش از ۸۰ میلیون ایرانی حامی تیم ملی ایران در جام جهانی خواهند بود. بدون شک حمایت ۸۰ میلیونی مردم ایران از تیم ملی یک نیروی انگیزشی بسیار مهم و فاکتور روحیه بخش مضاعفی است که ملی پوشان از آن برخوردارند و در چنین شرایطی می‌توانید کارهای بزرگی را انجام دهید. بدون شک این نوع از حمایت‌ها کمک خواهد کرد شما بر تمامی مشکلات فائق آیید و در رقابت‌های بزرگ پیروز شوید. این حمایت‌ها راهنما و خط مشی چشمگیری برای هر بازیکنی خواهد بود.

سرمربی سایپا خاطرنشان کرد: من خودم زمانی که برای تیم ملی بازی می‌کردم، چنین حمایت هایی را به خوبی احساس کردم و حس و انگیزه مضاعفی را به دست آوردم. بدون شک بازی با تیم ملی استرالیا در سال ۱۹۷۷ مصدق بارز چنین حمایتی بود که خودم تجربه‌اش کردم و البته بازی مقابل تیم ملی کره جنوبی در سال ۱۹۶۶ چنین حسی را داشتم و بازی با همین تیم در سال ۲۰۰۴ در بازی های آسیایی نیز چنین بود. زمانی که من برای تیم ملی بازی می‌کردم، بازی برای هر تیمی در ورزشگاه آزادی کار بسیار سختی بود چون جو سنگینی در ورزشگاه آزادی برای حریفان حاکم می‌شد و هر تیمی که به آزادی می آمد، تحت فشار عجیب هواداران مان قرار می گرفت، فرقی هم نمی‌کرد، چه در زمینه ملی و چه در زمینه باشگاهی.

وی درباره مقایسه فوتبال کنونی جهان با فوتبالی که روزی خودش در باشگاه‌های بزرگ مثل بایرن مونیخ بازی می‌کرد، گفت: مقایسه کردن فوتبال فعلی با گذشته کار راحتی نیست چون همه چیز تغییر کرده اما چیزی که نمی‌توانم انکارش کنم این است که ما در گذشته بازیکنان بزرگی در تیم ملی داشتیم و در تیم ملی فعلی هم نفراتی خوبی داریم و البته هیجانی که ما در تیم ملی داشتیم با هیجان فعلی قابل مقایسه نیست. هیجانی که خودم در تیم ملی داشتم و برایم آن حس کاملا متفاوت بود. این هیجانات تغییر کرده‌اند، همانطور که زندگی ها تغییر کرده‌ و تفکرات مردم تغییر کرده است.

 

علی دایی : تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه ۸۰ میلیون حامی دارد

 

منبع : برنانظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :