امروز : دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷

live

عکاسی از چشم حشرات با این لنز عجیب

عکاسی از چشم حشرات با این لنز عجیب + عکس

 

به گزارش ویبره – وبگردی : لنز کاوشگری جدید به شما دیدی گسترده حتی از چشمان حشرات زیر آب می دهد.

این یکی از عجیب ترین و فوق العاده ترین لنزهای دوربین است که تا کنون دیده ایم. لنز پروب ۲۴ میلی متری f/14 لوآوا (Loawa) می تواند عکاسی های گسترده ای از فضاهای ناشناخته انجام دهد. این یک راه جذاب برای تجربه و مستند کردن پدیده های طبیعی در سطح میکروسکوپی است.

 

عکاسی از چشم حشرات با این لنز عجیب

 

اکثریت لنزهای ماکرو، طول کانونی ۶۰ میلی متر یا بالاتر و عمق میدان باریک تر را ارائه می دهند. این لنز به عکاسان توانایی فوق العاده برای جدا سازی سوژه از بک گراند و بوکه کردن آن را می دهد. در کل این چیزی متفاوت دیگر لنزهای لوآواست. این لنز می تواند پرسپکتیو با زاویه دید گسترده ۲۴ میلی متری و یک دیافراگم f/14 ، پس زمینه را بیش از پیش قابل مشاهده سازد. سازندگان آن را زاویه دید حشره نامگذاری کرده اند و سخت است که نامی بهتر برای آن برگزینیم.

 

عکاسی از چشم حشرات با این لنز عجیب

با حداقل فاصله فوکوس ۲ سانتی متری و یک پروب ۴۰ سانتی متری (۱۶ اینچی) می توانید این دوربین را داخل لانه مورچه فرو برده یا از دنیای زیر آب عکاسی کنید. بزرگنمایی حداکثر ۱:۲ می تواند جزئیاتی را نشان دهد که به سادگی برای چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند.

علاوه بر این یکی دیگر از خواص آن ضد آب بودن این محصول است که می تواند همان زاویه دید را در زیر آب نیز برای شما ایجاد کند. با توجه به اینکه عکاسی در چنین مکانهایی احتمالا با نور کم همراه است و سبب ایجاد چالش های روشنایی میشود، در انتهای این لنز یک نور حلقه LED قرار گرفته است.

لنز پروجکشن لواوا وزن ۴۷۴ گرم بسیار معقول دارد و با دوربین های Canon EF, Nikon F, Sony FE or یا دوربین های سینمایی فول فریم یا APS-C نیز هماهنگ است.

از جمله دیگر جزئیات این لنز می توان به توانایی اسلو موشن یا حرکت اهسته مشابه با پاناسونیک GH5 اشاره کرد که شات هایی خاص در اختیار شما قرار می دهد.

در حال حاضر شرکت kickstarter این محصول را با قیمت ۱۳۰۰ دلار و ورژن سینمایی ان را با ۲۰۰ دلار بیشتر به فروش می رساند. با توجه به اینکه دیگر خرده فروشی ها آن را با قیمت بالاتری عرضه میکنند، شاید بهتر باشد تا تمام شدن این کمپین یکی از انها تهیه کنید و از عکاسی در فضاهایی که دوربین قادر به ورود بدان نیست لذت ببرید.

 

 

عکاسی از چشم حشرات با این لنز عجیب

عکاسی از چشم حشرات با این لنز عجیب + عکس

 

منبع : کالاسودانظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط