امروز : جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷

live

فال حافظ روز یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷

وییره _ سرگرمی (فال حافظ)

متولد فروردین 
سرم خوش است و به بانگ بلند می‌گویم/که من نسیم حیات از پیاله می‌جویم
عبوس زهد به وجه خمار ننشیند/مرید خرقه دردی کشان خوش خویم

تعبیر: از آنچه که دارید راضی هستید و خداوند را شکر می گوئید. تنها آرزویتان سلامتی برای خود و اطرافیانتان می باشد. هر موقع که سرگشته شده اید به خداوند پناه آورده وآرام گرفته اید. گواه شما همیشه خداست. طلب خود را از خدا می خواهید. هر روزتان بهتر از روز قبل می ود. زیرا دلتان پاک است.

متولد اردیبهشت 
گر من از باغ تو یک میوه بچینم چه شود/پیش پایی به چراغ تو ببینم چه شود
یا رب اندر کنف سایه آن سرو بلند/گر من سوخته یک دم بنشینم چه شود

تعبیر: با خیالبافی و حسرت کشیدن کاری از پیش نمی بری و به هیچ مقام و منزلتی هم نمی رسی. این طوری به جای عقل، جهالت به سراغت می آید و ایمانت هم کم می شود. عمر عزیز خود را به بطالت صرف کرده ای بدون اینکه به نتیجه ای برسی. به واقعیات بپرداز و رویاها را فراموش کن.

 متولد خرداد 
آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند/آیا بود که گوشه چشمی به ما کنند
دردم نهفته به ز طبیبان مدعی/باشد که از خزانه غیبم دوا کنند

تعبیر: ناامید نباش. دست روی دست گذاشته ای در صورتی که باید خودت همت کنی و خداوند هم به تو کمک می کند. جفا پیشه نباش. کسی که فتنه ها را به پا کره به زودی رسوا می شود. حسودان نمی گذارند تو به مراد دلت برسی. گاهی هم وقت خود را صرف عبادت کن تا رضای خداوند شامل حالت شود.

متولد تیر 
ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش/بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش
از بس که دست می‌گزم و آه می‌کشم/آتش زدم چو گل به تن لخت لخت خویش

تعبیر: هیچکدام از راه هایی را که انتخاب کرده ای به هدف نرسیده است. باز هم تلاش کن بالاخره روزگار روی خوش خود را به تو نشان می دهد و دلت شاد می شود. زندگی را هر طور که بگیری می گذرد ولی یادت باشد با کسانی که به عهد خود پای بند نیستند پیمان نبند. رسیدن به مقصود برای تو دور نیست و مقامت نیز بالا می رود.

متولد مرداد 
دست از طلب ندارم تا کام من برآید/یا تن رسد به جانان یا جان ز تن برآید
بگشای تربتم را بعد از وفات و بنگر/کز آتش درونم دود از کفن برآید

تعبیر: بسیار انسان سخت کوش و پشتکاری هستید و تا نتیجه ی کار حاصل نشود دست از عمل برنمی دارید. نتایج کارتان همیشه ماندنی است و بقیه نیز از آن استفاده می کنند. شما تا آخرین لحظات زندگی به تمام آرزوهایتان خواهید رسید. به فقرا کمک کنید. نام شما و ذکر خیرتان همه جا بر سر زبانهاست.

 متولد شهریور 
روزگاریست که ما را نگران می‌داری/مخلصان را نه به وضع دگران می‌داری
گوشه چشم رضایی به منت باز نشد/این چنین عزت صاحب نظران می‌داری

تعبیر: آنقدر بی تابید که دیگران از وضع شما نگران و ناراحت هستند. در این زمان است که نباید از یاد خدا غافل باشید. اتفاقاتی در شرف انجام است که شما از آن بی خبرید. هم شما را دوست دارند از تجربه های خودتان استفاده کنید. زیاده طلبی را کنار بگذارید و روزهای خوش جوانیتان را با غم نگذرانید و توقع خودتان را کم کنید.

متولد مهر 
صبا وقت سحر بویی ز زلف یار می‌آورد/دل شوریده ما را به بو در کار می‌آورد
من آن شکل صنوبر را ز باغ دیده برکندم/که هر گل کز غمش بشکفت محنت بار می‌آورد

تعبیر: به قولی که به خودت داده ای عمل کن وگرنه غم به دنبال می آوری. اگر این کار را کنی خانه ی دلت روشن می شود. دیگر ترسی از مشکلات نداری، قاصدی خبری برایت می آورد که در آن خبر از لطف و بخشش است. تعجب نکن در اراده ی خداوند هر چیزی امکان پذیر است.

 متولد آبان 
صوفی گلی بچین و مرقع به خار بخش/وین زهد خشک را به می خوشگوار بخش
طامات و شطح در ره آهنگ چنگ نه/تسبیح و طیلسان به می و میگسار بخش

تعبیر: گناهی که مرتکب شده اید به هیچ جایی درز نمی کند این راز را در دلتان حفظ کنید. اراده کرده اید که به مقصود برسید برای این کار اول توبه کنید و شکر خدا را به جای آورید که بار کج هیچ وقت به منزل نمی رسد.

 متولد آذر 
مسلمانان مرا وقتی دلی بود/که با وی گفتمی گر مشکلی بود
به گردابی چو می‌افتادم از غم/به تدبیرش امید ساحلی بود

تعبیر: فکر می کنی کسی حرفت را نمی شنود و از مشکلت خبر ندارد. کسی تو را از گرداب غم رهایی نمی دهد. اما همه ی این ها مصلحت الهی است و تو مورد امتحان قرار گرفته ای باز هم رحمت خدا شامل حالت می شود و کاردانی تو را نجات می دهد بدان همه ی این مصائب به خاطر جهالت خودت بوده است.

 متولد دی 
زان می عشق کز او پخته شود هر خامی/گر چه ماه رمضان است بیاور جامی
روزها رفت که دست من مسکین نگرفت/زلف شمشادقدی ساعد سیم اندامی

تعبیر: از رسم روزگار بسیار گله مند هستید مدام در پی برآورده شدن حاجتتان می باشید. به زودی خبری به شما می رسانند که باعث حل شدن مشکلاتتان می شود. بسیار سخت و دشوار به مرادتان خواهید رسید طوری که در این راه پخته می شوید و تجربه های فراوان به دست می آورید. ماه رمضان ماه پر برکت و رسیدن به حاجات شما می باشد.

متولد بهمن 
صلاح از ما چه می‌جویی که مستان را صلا گفتیم/به دور نرگس مستت سلامت را دعا گفتیم
در میخانه‌ام بگشا که هیچ از خانقه نگشود/گرت باور بود ور نه سخن این بود و ما گفتیم

تعبیر: صلاح و مشورت بهترین راهنما برای آینده روشن تان می باشد. دعای سلامتی همیشه با شماست و از بلایا ایمن هستید. در همه حال انفاق و کرم کنید که این کار روشن کننده ی راهتان می اشد و از این کار پشیمان نخواهید شد. مواظب صحبت کردنتان هم باشید که از آن به ضرر خودتان استفاده می کنند. از لحظه لحظه ی زندگیتان استفاده کنید که وقت طلاست.

متولد اسفند
ساقیا سایه ابر است و بهار و لب جوی/من نگویم چه کن ار اهل دلی خود تو بگوی
بوی یک رنگی از این نقش نمی‌آید خیز/دلق آلوده صوفی به می ناب بشوی

تعبیر: حالا که همه چیز فراهم است خوش باش و این روزها را غنیمت دان. درب های رحمت به سویت باز شده است ولی مراقب باش کبر و غرور باعث نشود که غافل شوی زیرا خوشی نیز ماندگار نیست. از این روزها برای فرداهای بهتر استفاده کن.

فال حافظ روز یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :