امروز : جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷

live

فرانسه و انگلیس خواستار نشست شورای امنیت

ویبره _ خبر

هیأتهای نمایندگی فرانسه و انگلیس در سازمان ملل متحد به بهانه رسیدگی به موضوع ادعایی آزمایش موشکی ایران خواستار برگزاری نشست شورای امنیت پشت درهای بسته شدند.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، یک منبع دیپلماتیک به این خبرگزاری گفت که هیأتهای نمایندگی فرانسه و انگلیس در سازمان ملل متحد برای رسیدگی به موضوع ادعایی آزمایش موشکی ایران، خواستار برگزاری نشست مشورتی شورای امنیت پشت درهای بسته شدند.

گفتنی است که «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا روز شنبه (یکم دسامبر/دهم آذرماه) مدعی شد که ایران یک موشک بالستیک میان برد با قابلیت حمل چندین کلاهک هسته ای را آزمایش کرده است که این امر ناقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است!

وزیر خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای در این خصوص ادعا کرد: «بُرد این موشک به اندازه ای است که امکان هدف قراردادن بخش هائی از اروپا و سراسر خاورمیانه را ممکن می سازد!»

مایک پمپئو در بیانیه ضدایرانی خود می افزاید: «ما اینگونه اقدامات ایران را محکوم می کنیم و از این کشور می خواهیم تا فوراً تمام فعالیت های مرتبط با موشک های بالستیک قادر به حمل کلاهک های هسته ای خود را متوقف کند».

اما مقامات تهران در پاسخ به اتهام زنی های واشنگتن اعلام کردند که «برنامه موشکی ایران دارای ماهیت کاملاً دفاعی بوده و مطابق با نیازهای این کشور است».

سردار «ابوالفضل شکارچی» سخنگوی نیروهای مسلح ایران نیز روز یکشنبه اعلام کرد که ایران بدون نیاز به کسب اجازه از سایر کشورها به آزمایشهای موشکی خود ادامه خواهد داد.

فرانسه و انگلیس خواستار نشست شورای امنیتنظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :