امروز : سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷

live

دقایقی پیش بیت کوین کش، چهارمین ارز دیجیتال برتر بازار ارزهای دیجیتال فورک و به دو نسخه رقیب تبدیل شد. هم اکنون بیت کوین ABC با واحد اختصاری BCHABC و بیت کوین Bitcoin SV با واحد اختصاری BCHSV دو شبکه به شدت رقیب فورک شده از بیت کوین کش، در حال رقابت بر سر قدرت هش هستند.

حدود ساعت ۱۸:۰۰ به وقت جهانی، BCHABC و BCHSV در بلاک شماره ۵۵۶۷۶۷ منشعب شدند. شرکت Bitcoin.com دو بلاک اول را طبق قوانین BCHABC ماین کرد که هر دوی این بلاک ها توسط نودهای شبکه SV غیر معتبر شناخته شدند. این در حالیست که زمان نگارش این خبر، BCHSV تاکنون اولین بلاک پس از انشعاب خود را ماین نکرده است.

در این هاردفورک، BCHABC که براساس نقشه راه از پیش تعیین شده و رسمی بیت کوین کش خصوصیات فعالیت شبکه را به‌روزرسانی کرده است، از نظر حمایت‌های اقتصادی و جامعه بیت کوین کش، برتری قابل توجه‌ای دارد.

فوری؛ بیت کوین کش فورک شد/ آغاز جنگ قدرت !

حدود سه چهارم تمام نودهای بیت کوین کش، در حال حاضر قوانین ABC‌ را اجرا می‌کنند. این در حالیست که تنها ۸ درصد از نودهای شبکه به SV اختصاص دارند. به همین ترتیب، از نظر قیمتی هم اکنون هر واحد BCHABC با فاصله‌ای زیاد نسبت به رقیب خود با قیمت ۳۲۰ دلار معامله می‌شود و قیمت هر واحد SV فقط حدود ۸۰ دلار است.

همچنین بیشتر شرکت‌های حامی بیت کوین کش اعلام کرده‌اند که به زودی BCHABC را تحت برچسب بیت کوین کش و نماد BCH لیست خواهند کرد.

با این حال BCHSV که از حامیان مطرح و ثروتمندی همچون کریگ رایت و کالوین آیری بهره‌مند است، از نظر هش ریت برتری را به چنگ آورده است و لحظاتی پیش از فورک حدود ۷۵ درصد از قدرت استخراج بیت کوین کش را در اختیار داشت.

فوری؛ بیت کوین کش فورک شد/ آغاز جنگ قدرت !

حامیان SV علناً اعلام کرده‌اند که از این برتری قدرت هش با ماین کردن بلاک‌های خالی و تکرار ساختن مجدد بلاک چین، برای حمله به BCHABC استفاده خواهند کرد تا زمانی که حامیان آن تسلیم شوند و اکثریت به شبکه SV‌ روی آورند.

راجر ور، مالک Bitcoin.com که به تازگی حمایت خودش را از بیت کوین ABC اعلام کرده، با اختصاص دادن موقتی تمام قدرت هش استخر استخراج تحت فرمانش (که برای استخراج بیت کوین هم استفاده می‌شود) به BCHABC، به دنبال انجام حمله متقابل است.

فوری؛ بیت کوین کش فورک شد/ آغاز جنگ قدرت !

جاناتان بیر، تحلیلگر بیت مکس پیشبینی کرده است که در نهایت پیروزی از آن BCHABC خواهد بود زیرا ماینرها مجبور خواهند شد که برای جلوگیری از ضرر نامحدود، از SV خارج شوند.

از سوی دیگر توسعه دهنده راهبردی بیت کوین ABC، اقدام به تغییر اضطراری هش الگوریتم بیت کوین کش را در صورت پیروزی ماینرهای SV، رد کرده است.

فوری؛ بیت کوین کش فورک شد/ آغاز جنگ قدرت !نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :