امروز : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

live

مسمومیت مشکوک 70 روستایی در خوزستان

ماجرای مسمومیت مشکوک ۷۰ روستایی در خوزستان

 

به گزارش ویبره – اخبار داخلی (حوادث) : رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خوزستان گفت: ۷۰ نفر از اهالی روستای ابوالفارس از توابع شهرستان رامهرمز بامداد شنبه با علائم مسمومیت به مراکز درمانی این شهرستان مراجعه کردند.

شهیار میرخشتی روز شنبه اظهار داشت: همچنین این مرکز پنج دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به همراه ۱۲ نفر از کارکنان از مرکز فوریت‌های پزشکی رامهرمز را بلافاصله به روستای مورد نظر اعزام کرد.

معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت رامهرمز نیز گفت:

 

علت احتمالی مسمومیت جمعی از اهالی روستای ابوالفارس رامهرمز، ممکن است آلودگی آب باشد.عطاءالله شیرالی اظهار داشت: مسموم شدگان از سه روستای شهید رایگانی، ستلون و کبوتری به مرکز خدمات جامع سلامت روستایی باوج رامهرمز مراجعه کردند.

۷۰ نفر از مردم این روستاها با علائم اسهال خفیف و تب به مرکز بهداشتی، درمانی باوج مراجعه کردند که تعدادی به‌صورت سرپایی درمان شدند و چند نفر به علت اینکه تب آنها با درمان های اولیه پایین نیامده بود به بیمارستان های رامهرمز و اهواز منتقل شدند.

علت این حادثه باید به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد اما بیشتر احتمال آلودگی با منبع آب داده می‌شود.نمونه برداری‌های لازم انجام شده و آموزش‌هایی در خصوص مصرف آب و سالم‌سازی آن به مردم ارائه شده است.تا سه روز آینده نتیجه قطعی بررسی‌ها و آزمایش ها اعلام می‌شود.

 

ماجرای مسمومیت مشکوک ۷۰ روستایی در خوزستان

 

منبع : روزنامه ایراننظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :