امروز : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

live

مرمت مسجد فرومد شاهکاری 700 ساله در استان سمنان

مرمت مسجد فرومد شاهکاری ۷۰۰ ساله در استان سمنان

 

به گزارش ویبره – اخبار داخلی : محمدصادق رضویان بااعلام این خبر افزود: مرمت حریم درجه یک مسجد جامع تاریخی فرومد با اجرای کاهگل و سیم‌گل بدنه‌ها، پی‌بندی و استحکام بخشی دیواره‌های بافت، اصلاح ناودان‌ها، اجرای ازاره سنگی، اجرای دیوار ساحلی و اصلاح پیاده راه روبروی مسجد جامع انجام شد.

وی با اشاره به مشارکت دهیاری و شورای روستای فرومد، در مرمت بافت تاریخی این منطقه گفت: این مشارکت، نقطه عطفی در زمینه افزایش تعامل سایر نهادها و بخش‌ها با میراث فرهنگی و حفظ بافت تاریخی منطقه است.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی تصریح کرد: مسجد جامع تاریخی فرومد سمنان ۷۰۰ سال قدمت دارد و تا کنون و در مراحل مختلف، کار مرمت این مسجد تاریخی انجام شده است.

وی ادامه داد: این بنا یکی از آثار ارزشمند معماری دوره خوارزمشاهیان است، در مساحتی حدود ۸۲۰ مترمربع به‌صورت ۲ ایوانی ساخته‌شده و متشکل از ۲ ایوان شمالی و جنوبی است.

مسجد جامع فرومد با شماره ۳۴۵ به ثبت آثار ملی رسیده است. روستای هدف گردشگری فرومد در بخش شرقی شهرستان میامی و در ۱۱۵ کیلومتری مرکز شهرستان و در مسیر میامی به سبزوار واقع است.

 

مرمت مسجد فرومد شاهکاری ۷۰۰ ساله در استان سمنان

 

منبع : ایسنانظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :