امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

live

مرگ یک روزنامه‌نگار دیگر سعودی، این‌بار در عربستان

روزنامه‌ها و پایگاه‌های خبری از مرگ ترکی بن عبدالعزیز الجاسر، روزنامه‌نگار و نویسنده سعودی در اثر شکنجه هنگام بازداشت خبر می‌دهند.

القدس العربی به نقل از روزنامه‌ها و پایگاه‌های خبری از مرگ ترکی بن عبدالعزیز الجاسر، روزنامه نگار و نویسنده سعودی در اثر شکنجه هنگام بازداشت خبر داد.

حساب کاربری ”زندانیان سیاسی“ که به اخبار زندانیان و موارد نقض حقوق بشر در عربستان می‌پردازد به نقل از تارنمای ”الخلیج الجدید“ نوشت الجاسر بازداشت و سپس آن قدر شکنجه شد تا جان باخت. این اتفاق بعد از آن افتاد که مقامات سعودی ادعا کردند او حساب کاربری با نام ”کشکول“ را در شبکه اجتماعی توییتر اداره می‌کند. این حساب کاربری از موارد نقض حقوق بشر مقامات ریاض در عربستان پرده برمی داشت.

برخی منابع اعلام کردند مقامات ریاض از طریق جاسوسانی که در دفتر توییتر در دبی داشتند به الجاسر رسیدند و او را ماه مارس گذشته بازداشت کردند. این جاسوسان بخشی از ارتش مجازی در شبکه‌های اینترنتی به شمار می‌آیند که عربستان آن‌ها را برای پیگرد فعالان مجازی به خدمت گرفته است. برخی گزارش‌های رسانه‌های غربی فاش کرده است سعود القحطانی، معاون سابق محمد بن سلمان (ولیعهد عربستان) پشت هسته‌های سایبری قرار داشت. القحطانی قبلا در توییت‌هایی گفته بود نام‌های جعلی، حافظ جان کسانی که این حساب‌های کاربری را اداره می‌کنند نخواهد بود.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز ماه گذشته گزارش مفصلی منتشر و در آن به جنگی اشاره کرد که جمال خاشقجی، روزنامه نگار سرشناس سعودی از سوی ”شکارچیان توییتر“ با آن رو به رو بود.
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط