امروز : چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷

live

سیستم انتخابی دوومیدانی

مشخص شدن سیستم انتخابی دوومیدانی برای المپیک ۲۰۲۰

 

به‌ گزارش ویبره – ورزش ایران و جهان : و به نقل از سایت Inside the games، در حالی که دو سال به بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ باقی‌ مانده است فدراسیون جهانی دوومیدانی، سیستم انتخابی مسابقات المپیک را اعلام کرد. این سیستم در جلسه شورای IAAF هفته‌ گذشته به تصویب رسیده است.

در این سیستم جزئیاتی درباره تعداد نفرات هر رشته و زمان انتخابی المپیک داده شده است.

برای رشته‌های ۱۰ هزار متر ماراتن و مسابقه پیاده روی و مسابقات ترکیبی و امدادی زمان ثبت رکورد انتخابی از یکم ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۹ ژوئن ۲۰۲۰ خواهد بود. برای دیگر مسابقات زمان ثبت رکورد در مسابقات انتخابی از یکم جولای ۲۰۱۹ تا ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲ خواهد بود.

ورزشکاران می‌توانند به دو شکل سهمیه المپیک را دریافت کنند. آنها یا باید در پایان زمان انتخابی با توجه به رنکینگ جهانی‌شان در لیست IAAF شایستگی حضور در المپیک را داشته باشند یا باید استانداردهای رکورد ورود به المپیک را در زمان بازی‌های انتخابی کسب کنند.

رکوردهایی ورودی اواخر امسال مشخص و منتشر خواهند شد. این استانداردها تنها برای دادن سهمیه به ورزشکارانی است که توانایی خاصی دارند، اما نتوانسته اند با رنکینگ IAAF به المپیک ورود کنند.

بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ از ۲۴ جولای سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود و مسابقات دوومیدانی از ۳۰ جولای شروع خواهد شد. جزئیات ‌دقیق‌تر درباره زمان مسابقات در بهار سال ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد.

 

مشخص شدن سیستم انتخابی دوومیدانی برای المپیک ۲۰۲۰

 

منبع : ایسنانظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :