امروز : سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷

live

گیاهان دارویی گیلان

مغفول ماندن صنعت گیاهان دارویی در گیلان

 

به گزارش ویبره – اخبار داخلی : دکتر ابوعلی گلزاری، در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره ملی گیاهان دارویی استان گیلان با رویکرد تجاری سازی گیاهان دارویی بندر مرزی آستارا، اظهار کرد: استان گیلان یکی از منابع غنی گیاهان دارویی در سطح کشور است .

وی ادامه داد: متأسفانه هیچ صنعتی از گیاهان دارویی در سطح استان نداریم که به شکل جدی در این زمینه کار کند و باید بگوییم که این صنعت در گیلان مغفول مانده است .

استاد محیط زیست دانشگاه تهران با اشاره به برگزاری جشنواره مذکور در آستارا، افزود: این جشنواره می‌تواند منبع تحول عظیم اقتصادی در استان گیلان و به خصوص شهرستان‌های آستارا و تالش باشد .

وی با اشاره به شرایط اقلیمی استان گیلان، خاطرنشان کرد: با بررسی اولیه می‌توان دید که تا چه اندازه سطح شیب‌دار و زمین‌های بلااستفاده در این استان داریم که در صورت استفاده بهینه، می‌تواند اقتصاد منطقه را متحول کند .

دبیر اولین جشنواره ملی گیاهان دارویی استان گیلان در ادامه به برگزاری نمایشگاه گیاهان دارویی در دهکده گردشگری حیران بندر مرزی آستارا همزمان با برگزاری این جشنواره اشاره کرد و یادآور شد: در بخش نمایشگاهی این جشنواره حدود ۲۰ شرکت فعال استان گیلان در زمینه گیاهان دارویی مشارکت دارند .

استاد محیط زیست دانشگاه تهران افزود: این غرفه ها به شکل رایگان در اختیار شرکت ها گذاشته شده است، تا بتوانند محصولات خود را در آن ارائه دهند .

گلزاری گفت: از پارک علم و فناوری استان گیلان، ۶ شرکت دانش بنیان فعال در مرکز رشد در غرفه های این نمایشگاه حضور دارند که موضوعی قابل توجه است .

به گزارش ایسنا، این جشنواره دو روزه ۲۸ و ۲۹ تیرماه در دو قالب همایش و نمایشگاه با رویکرد تجاری سازی گیاهان دارویی شهرستان مرزی بندر آستارا برگزار می شود.

 

مغفول ماندن صنعت گیاهان دارویی در گیلان

 

منبع : ایسنانظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط