امروز : پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷

live

 منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد انتقال سلاح به مرز‌های روسیه است

 

رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدرال روسیه اعلام کرد هدف آمریکا از خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان برد انتقال سلاح به مرزهای روسیه و چین است.

کنستانتین کاساچف، رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدرال روسیه اعلام کرد تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد با هدف انتقال سلاح‌های این کشور به مرزهای روسیه و چین صورت می‌گیرد.

کاساچف به شبکه‌ خبری روسیه ۲۴ در خصوص تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان برد اعلام کرد: خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان برد با هدف انتقال تسلیحات نظامی مشابه آمریکا به قلمرو دشمن فرضی یا واقعی صورت می‌گیرد. این دشمن در درجه اول روسیه و سپس چین است.

رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدرال روسیه همچنین دعوت احتمالی از سوی واشنگتن برای مذاکره در خصوص این مسئله را به عنوان فریبی از سوی آمریکا توصیف کرد. کاساچف یادآور شد روسیه باید نه تنها به خروج آمریکا از این پیمان بلکه به اقدامات خاص آمریکا پس از خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان برد پاسخ دهد.

روز گذشته سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به اقدام آمریکا اعلام کرد اگر واشنگتن به خروج یکجانبه از توافقات بین‌المللی ادامه دهد، روسیه اقدامات تلافی‌جویانه از جمله اقدامات نظامی را در پیش خواهد گرفت.

پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان برد در سال ۱۹۸۷ میان آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی منعقد شد و یکی از اقدامات اساسی در جهت تنش‌زدایی دوران جنگ سرد بود. این پیمان در ۸ دسامبر آن سال در واشنگتن به امضای رونالد ریگان، رئیس جمهور وقت آمریکا و میخائیل گورباچف، رئیس حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی رسید.
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط