امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

live

مهارت سخنوری به شیوه بزرگان

مهارت سخنوری به شیوه بزرگان هنر سختی است و آسان نیست که بتواناین هنر را در کسری از زمان آموخت یا از یادگرفتن این موضوع به نحوی شانه خالی کرد چون گاهی‌اوقات نمی‌توان از آن اجتناب کرد.

زمانی که برای انجام کاری جدید خودتان را به چالش می‌کشید دلگرمی و حمایت اطرافیان و اینکه یقین داشته باشند کاری را به خوبی انجام خواهید داد بسیار مهم است. در ابتدای کار شاید اعتمادبه‌نفس کمی پایین باشد اما حمایت اطرافیان شجاعت لازم برای انجام کار را فراهم خواهد کرد. پیغام برای شنوندگان قابل درک باشد. مطرح کردن یک ایده برای یک جمع کوچک مهارت داستان‌سرایی را تقویت می‌کند.

هرقدر ایده و نظرات خود را بیشتر با دیگران به اشتراک بگذارید بهتر می‌توانید پیغام خود را به دیگران منتقل کنید.اولین برخورد بسیار مهم است و هر شخص تنها یک بار فرصت دارد در اولین برخورد عالی ظاهر شود. زمانی که همه‌ی چشم‌ها به شما خیره می‌شود بسیار سخت و در عین حال مهم است که بتوانید پیغام خود را به درستی منتقل کنید. شما تنها یک بار فرصت دارید پیغام خود را بیان کرده و اهمیت آن را در ذهن مخاطب ماندگار کنید.

به همین دلیل تمرین سخنرانی آسانسوری معمولا توصیه می‌شود. در این تمرین شخص باید فرض کند با یک سرمایه‌گذار در آسانسور هم مسیر شده و تنها ۳۰ ثانیه فرصت دارد خودش و کاری که انجام می‌دهد را به شکلی جذاب برای شخص مقابل توضیح دهد طوری که سرمایه‌گذار به همکاری با او تشویق شود.

درنتیجه

فرد باید در مدتی کوتاه در ذهنش تصمیم بگیرد که کدام بخش کسب‌وکار برای مخاطب جذاب‌تر است و همان موضوع را عنوان کند.مخاطبان می‌خواهند سخنران روی موضوعی که صحبت می‌کند و احساسات خود تسلط کامل داشته باشد. اگر سخنران مضطرب باشد آن‌ها هم مضطرب می‌شوند و اگر سخنران آرام باشد آن‌ها هم آرام هستند. روی احساسات خود مسلط شوید و سخنرانی خوبی را در جمعی کوچک ارائه دهید.

تا زمانی که بتوانید آرامش ظاهری، حرکت بدن، اعتمادبه‌نفس و صدای خود را کنترل کنید مهم نیست چقدر هیجان‌زده شده‌اید و از درون چه احساسی دارید. مردم معمولا جذب قدرت می‌شوند. استرس و اضطراب را با تنفس صحیح و صاف ایستادن دور کنید تا پیغام خود را بهتر و تأثیرگذارتر به دیگران منتقل کنید.

مهارت سخنوری به شیوه بزرگان
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط