امروز : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

live

نگرانی آمریکا و اسرائیل از تضعیف نقش بن سلمان

به نوشته واشنگتن‌پست، مقامات آمریکایی و صهیونیست نگرانند که شاید نقش ولیعهد سعودی در عملی کردن طرح شوم واشنگتن برای خاورمیانه به سبب پیامد‌های ناشی از قتل خاشقجی تضعیف شود.

به نقل از روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی نوشت: سرنوشت ولیعهد عربستان که حاکم واقعی این کشور محسوب می‌شود، پیامد‌هایی برای بسته صلح اعراب و اسرائیل که دولت ترامپ ارائه کرده است، و نیز برای همکاری بین مخالفان ایران (در منطقه) دارد.

در این مطلب آمده است: ترامپ، عربستان سعودی را یکی از عوامل کلیدی ثبات منطقه‌ای، و مشتری ارزشمند تسلیحات آمریکا نامیده است، اما سخنان علنی چندانی درباره تاثیر احتمالی تضعیف نقش عربستان بر اسرائیل یا صلح اعراب و اسرائیل بیان نکرده است. با وجود این، بنا بر اعلام افراد آگاه، جرد کوشنر، فرستاده ارشد خاورمیانه‌ای ترامپ و داماد وی، با دیپلمات‌ها و دیگران درباره تاثیر احتمالی جایگاه ولیعهد بر طرح‌های آمریکا تبادل نظر کرده است.

عربستان سعودی اذعان کرده است خاشقجی، روزنامه‌نگار ناراضی عربستان، و ستون‌نویس واشنگتن پست ماه گذشته در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول کشته شد؛ اما توضیحات متغیر عربستان موجب خشم و نگرانی بعضی از مقامات در دولت ترامپ شده است. مقامات مزبور می‌گویند این ماجرا ممکن است موجب شود ولیعهد، اهرم کمتری برای هدایت سیاسی و فرهنگی اوضاع دشوار داشته باشد.
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :