امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

live

پردازنده جدید AMD

پردازنده جدید AMD،  AMD اعلام کرد فروش پردازنده نسل دومی Ryzen Threadripper 2950X آغاز شده است. این پردازنده با صرف ۸۹۹ دلار، ۱۶ هسته پردازشی با توانایی اجرای هم زمان Threadا۳۲ را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. AMD ادعا می‌کند ۲۹۵۰X در پردازش‌های Multi Threaded تا ۴۱ درصد سریع‌تر از پردازنده ۱,۰۵۵ دلاری اینتل است.

نسل دوم از پردازنده‌های Ryzen Threadripper مبتنی بر یک قطعه سیلیکونی به نام Pinnacle Ridge هستند که با نسل دوم از پردازنده‌های Ryzen AM4 نیز شاهد آن بودیم. این پردازنده‌ها با به‌کارگیری فناوری ساخت جدید ۱۲ نانومتری تولید می‌شوند. AMD ادعا می‌کند قطعه سیلیکونی جدید با ۳ الی ۵ درصد افزایش کارایی به ازای هر سیکل پردازشی (IPC) همراه است. همچنین ادعا شده فناوری بهبود یافته Precision Boost II به افزایش فرکانس بوست کمک می‌کند. این سری شامل چهار مدل، متشکل از Threadripper 2920X با ۱۲ هسته پردازشی، Threadripper 2920X با ۱۶ هسته پردازشی، Threadripper 2970WX با ۲۴ هسته پردازشی و Threadripper 2990WX پرچم‌دار با ۳۲ هسته پردازشی است.

Ryzen Threadripper 2950X با توان طراحی گرمایی ۱۸۰ وات، دارای فرکانس پایه هسته ۳٫۵ گیگاهرتز، فرکانس بوست ۴٫۴ گیگاهرتز و ۳۲ مگابایت حافظه کش سطح سوم است. این پردازنده در مجموع ۶۰ خط ارتباطی PCIe ارائه می کند. پردازنده های نسل دومی Ryzen Threadripper با تمامی مادربردهای فعلی مبتنی بر چیپ ست X399 سازگاری دارند، کافی است BIOS آنها آپدیت شود.

پردازنده جدید AMD
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :