امروز : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷

live

مقامات نیروی دریای آرژانتین از کشف زیردریایی این کشور که سال گذشته با ۴۴ خدمه ناپدید شده بود، خبر دادند.

به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه سی ان ان، مقامات نیروی دریای آرژانتین امروز شنبه اعلام کردند زیردریایی گمشده این کشور که سال گذشته با ۴۴ خدمه در دریای اطلس جنوبی ناپدید شده بود امروز ۱۷ نوامبر پس از یکسال و یک روز پیدا شد.

نیروی دریایی آرژانتین در پیامی که در حساب کاربری توئیتر خود منتشر کرده بود از پیدا شدن این زیردریایی خبر داد. نیروی دریایی آرژانتین همچنین ساعت ها قبل از کشف این زیردریایی، عکسی از یک نقطه در بستر دریا منتشر کرد که یک شی به طول ۶۰ متر را نشان می داد.

زیردریایی ای.آر.ای سن خوآن ۱۵ نوامبر سال گذشته در سواحل آرژانتین در مسیر جنوب به شمال بندر ماردلپلاتا در حالی که قصد بازگشت از ماموریت را داشت، ناپدید شد.

شرکت آمریکایی اوشن اینفینیتی که در زمینه کاووش و نقشه برداری از بستر اقیانوس ها فعالیت دارد و از سوی نیروی دریایی آرژانتین برای شناسایی زیردریایی ای.آر.ای (ARA) سن خوآن به خدمت گرفته شده بود، آن را در عمق ۸۰۰ متری اقیانوس اطلس شناسایی کرد.

بر اساس آخرین تماس های ثبت شده از کاپیتان این زیردریایی، ورود آب به محفظه لوله مخصوص تنفس در زیر آب علت اصلی غرق شدن زیردریایی بوده است. این زیر دریایی یکی از مدلهای قدیمی دیزلی ساخت آلمان بود که زمان ساخت آن به اواسط دهه ۸۰ میلادی باز می گردد. این در حالی است که به گفته مقامات نیروی دریایی آرژانتین حدود ۵ سال قبل این زیردریایی با موتورهای جدید و باتری های پیشرفته جایگزین شده بود. با این حال، کارشناسان بر این باورند که بدنه کشته در برابر فشار آب عمق ۵۰۰ تا ۶۰۰ متر مقاوم نیست.

منبع :مشرق نیوزنظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط