امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

live

پیش بینی سود 1.6 میلیاردی روسیه از میزبانی جام جهانی

پیش بینی سود ۱٫۶ میلیاردی روسیه از میزبانی جام جهانی

 

به گزارش ویبره – اخبار بین الملل (اقتصاد) :  ماکسیم اورشکین وزیر توسعه اقتصادی روسیه گفت: انتظار می‌رود گردشگران خارجی طی برگزاری بازی‌های جام‌جهانی روسیه بیش از ۱۰۰ میلیارد روبل معادل تقریبا ۱.۶ میلیارد دلار خرج کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، اورشکین گفت: مطمئن هستم که تحریم‌های ضد روسی بر روی اقتصاد جام‌جهانی تاثیر نخواهد گذاشت. سیاست، اقتصاد و بعداز آن زندگی مردم عادی وجود دارد. مطالبه برای یک رویداد ورزشی رقابتی جهانی مانند جام‌جهانی همیشه در سطح بالایی است.

وزیر اقتصاد روسیه گفت: به قیمت بلیط‌ها نگاه کنید که به چه سمتی در حال حرکت کردن هستند. انتظار ما بر این است که بلیط مسابقات به طور کامل فروخته شود؛ ضمن اینکه می توانیم شاهد چنین رویه‌ای در بخش فرهنگی باشیم. در طول طوفان‌های سیاسی، تورها در کنار نوازندگان، تماشاخانه‌ها و گروهای باله به کار خود ادامه می‌دهند.

در ارتباط با تاثیر اقتصادی برگزاری جام‌جهانی روسیه، اورشکین گفت: در سطح ملی این موضوع تاثیر ناچیزی بر روی تولید ناخالص داخلی روسیه دارد و خوشبختانه تولید ناخالص داخلی روسیه ۱۰۰ تریلیون روبل معادل تقریبا ۱.۶ تریلیون دلار است.

صدها میلیارد سرمایه‌گذاری ها کمتر از یک دهم یک درصد از تولید ناخالص داخلی روسیه است. به عبارت دیگر برای برخی از شهرها و مناطق، تاثیر ناشی از رشد متقاضی به دلیل ورود گردشگران می تواند چند درصد را به خود اختصاص دهد.

وزیر اقتصاد روسیه خاطر نشان کرد که به روز کردن زیرساخت‌ها تاثیر مثبتی بر روی بسیاری از بخش‌های اقتصادی و کیفیت سطح زندگی مردم دارد. بار دیگر تکرار خواهم کرد که تمرکز بر روی هتل‌های مدرن، فرودگاه‌ها، جاد‌ه‌ها، فعالیت جمعیت در مراکز منطقه‌ای افزایش خواهد یافت؛ بنابراین انجام امور تجاری آسان‌تر خواهد بود.

 

پیش بینی سود ۱٫۶ میلیاردی روسیه از میزبانی جام جهانی

 

منبع : تاس نیوزنظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :