امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

live

چرا برج نشینان بیشتر به فشار خون بالا مبتلا می شوند؟

چرا برج نشینان بیشتر به فشار خون بالا مبتلا می شوند؟

ویبره – پزشکی و سلامت (عوامل و شناخت بیماری): در جدیدترین پژوهشی که در خصوص فشار خون صورت گرفته است، به این نتیجه رسیده اند کسانی که در برج های بلند ساکن هستند بیشتر مبتلا به فشار خون بالا و مشکلات مفاصل می شوند. در این مقاله به مبتلا شدن برج نشینان به فشار خون بالا پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

یافته های یک مطالعه جدید نشان می دهد بیماری های سبک زندگی نظیر فشارخون بالا و مشکلات مفاصل در بین افراد ساکن در برج های بلند شایع تر است.

طبق بررسی های اخیر محققان نیز مشخص شد در حدود ۲۰ درصد افراد بزرگسال بین ۴۰ تا ۵۵ سال دارای فشارخون بین ۱۴۰ تا ۱۵۹ هستند که نشانه پیش فشارخون بالاست.

طبق اعلام سازمان سلامت جهانی، در بیماری فشارخون بالا عروق خونی به طورمداوم موجب افزایش فشار می شوند. خون از طریق عروق از قلب به سایر نقاط بدن حمل می شود. با هر تپش قلب، خون به عروق پمپاژ می شود.

فشار خون به وسیله نیروی فشار خون در مقابل دیواره های رگ های خونی به هنگام پمپاژ از طریق قلب، ایجاد می شود. هرچقدر فشار بیشتر باشد، قلب سخت تر عمل پمپاژ را انجام می دهد.

در یک بررسی جهانی سلامت مشخص شد ۴۰ درصد سالمندان بالای ۶۰ سال دارای مشکلات مفاصلی نظیر آرتروز یا پوکی استخوان هستند. به گفته پزشکان، کشور هند پایتخت پوکی استخوان جهان بوده و تا سال ۲۰۲۵ بالغ بر ۶۰ میلیون نفر در این کشور مبتلا به این بیماری خواهند بود.

به گفته محققان، عدم تحرک و فعالیت فیزیکی ناشی از سکونت در ساختمان های بلند فاکتور پرخطر ابتلا به فشارخون بالا و مشکلات مفاصلی است.

چرا برج نشینان بیشتر به فشار خون بالا مبتلا می شوند؟

منبع : hidoctor.irنظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :