امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

live

کشته شدن سه خبرنگار و مستندساز اهل روسیه

کشته شدن سه خبرنگار و مستندساز اهل روسیه

 

به گزارش ویبره – اخبار خارجی (حوادث) : به نقل از رویترز، «اکساندر راستورگوئف» مستندساز برجسته روس که یکی از منتقدین جدی «ولادیمیر پوتین» رییس جمههور روسیه است به همراه «کریل رادچنکو» فیلمبردار و «اورهان دژمال» خبرنگار که مشغول تحقیق و بررسی و ساخت یک اثر مستند بودند در کشور آفریقای مرکزی به دست افرادی ناشناس کشته شده‌اند.

وزارت امور خارجه روسیه نیز با صدور بیانیه‌ای مرگ این سه تن با نام‌های «راستورگوئف»، «رادچنکو» و «دژمال» را تائید و اعلام کرده که اجساد آنها به شهر بانگی، پایتخت جمهوری آفریقای جنوبی منتقل شده است.

گفته می‌شود این سه خبرنگار و فیلمساز مشغول ساخت مستندی درباره گروه «واگنر»، یک شرکت نظامی خصوصی روس بوده‌اند که به گفته برخی به دستور کرملین ماموریت‌های نظامی پنهانی در سوریه و شرق اوکراین انجم می‌داده است، البته مقامات روسی این ادعا را رد کرده‌اند.

شهردار شهر «سیبوت» ـ محل کشته شدن این سه خبرنگار روس ـ اعلام کرد آنها توسط گروهی مسلح که در کمین بودند غافلگیر شدند و خودروی آنها به رگبار بسته شده است اما راننده آنها زنده مانده است.

خبر کشته شدن این سه خبرنگار روس در حالی منتشر شده است که امروز منابع رسانه‌ای در لیبی از ربوده شدن چهار خبرنگار لیبیایی خبرگزاری‌های فرانسه و رویترز در این کشور نیز خبر داده‌اند.

این خبرنگاران توسط نیروهای مسلح وابسته به دولت توافق ملی لیبی ربوده شده‌اند و این اقدام به دنبال پوشش‌ اخبار روند مهاجرت غیرقانونی در پایگاه دریایی «ابو سته» در طرابلس توسط این خبرنگاران صورت گرفته است.

 

کشته شدن سه خبرنگار و مستندساز اهل روسیه

 

منبع : ایسنانظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :